w ,

WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem! Jego rodzina także

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, ma koronawirusa. Wśród zakażonych jest również kilku członków jego rodziny.

szumowski koronawirus łukasz szumowski zakażony koronawirusem

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, ma koronawirusa. Wirus nie oszczędził nawet tego, co był na froncie walki z epidemią. Wśród zakażonych jest również kilku członków jego rodziny.

Łukasz Szumowski chory, ma koronawirusa

Pod koniec sierpnia o Łukaszu Szumowskim było bardzo głośno. Ówczesny minister zdrowia podał się do dymisji  natychmiast udał się na wakacje do Hiszpanii. Okazuje się, że przechodzi właśnie zakażenie COVID19 podobnie jak kilka osób z jego rodziny. To już pewne, Szumowski jest zakażony koronawirusem.

Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz – i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie – mówił w RMF FM 10 września.

Wiadomość jako pierwszą podał Onet. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie chciał udzielić odpowiedzi, czy minister rzeczywiście jest chory. Stwierdził, że Szumowski jest już w tej chwili osobą prywatną, i dziennikarze powinni pytać go osobiście.

Najbliższa rodzina Szumowskiego też ma COVID19

Do zakażenia miało dojść w Polsce, wcześniej minister spędzał wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Wówczas wzbudzało to kontrowersje, bo w tym czasie Hiszpania była krajem mocno dotkniętym przez epidemię. Oskarżano wtedy Szumowskiego, że jest niekonsekwentny nakazując Polakom izolację i dystans społeczny, podczas gdy sam pojechał w zagrożony rejon Europy.

POLECAMY:
Mateusz Kijowski, były lider KODu, skazany na rok więzienia i grzywnę

Minister pytany przez dziennikarzy przyznał, że nie ma pojęcia, gdzie mogło dojść do zakażenia. Obecność SARS-CoV-2 testy wykazały u kilku członków jego najbliższej rodziny, jednak nie u wszystkich.

Szumowski wiele razy wyrażał obawę o bliskich. W wywiadzie dla TVN24 przyznał, że sytuacja jest trudna. Jego mama ma białaczkę, a tata ma 86 lat. On z kolei chodzi codziennie do pracy i styka się z innymi.

AKTUALIZACJA. Godz. 15:00

Nieoficjalnie: minister Szumowski przechodzi koronawirusa prawie bezobjawowo. Lada dzień kończy izolację. Taką informację podał redaktor z TVN24, Krzysztof Skórzyński.

Epidemia koronawirusa w Polsce – kolejne złe dane

W poniedziałek 28 września Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1306 osób. Resort poinformował także o śmierci kolejnych 15 zakażonych koronawirusem osób w wieku od 33 do 90 lat.

Wszystkie ze zmarłych osób miały choroby współistniejące. Łącznie od 4 marca, czyli początku epidemii w Polsce, zakażenie potwierdzono już u 88 636 osób. Zmarło 2 447 zakażonych, wyzdrowiało 68 420.

Źródlo: Fakt, Wirtualna Polska

mateusz kijowski skazany kod fryzjer komitet obrony demokracji afera faktura dubois

Mateusz Kijowski, były lider KODu, skazany na rok więzienia i grzywnę

mazda kodo 3 filozofia CX-30 MX-30

KODO. Mazda i jej filozofia tworzenia, czyli auto dziełem sztuki