w

Przedstawiamy media regionalne – Białystok Online

„Białystok Online” jest pierwszym serwisem informacyjnym, który opisujemy w ramach nowego cyklu – „Przedstawiamy media regionalne”.

białystok online

Rozpoczynamy nowy cykl, w którym przedstawiać będziemy regionalne media informacyjne. Na początek Białystok Online – bialystokonline.pl.

Białystok Online

Miejski serwis informacyjny bialystokonline.pl jest najdłużej działającą witryną skierowaną do mieszkańców i firm ze stolicy Podlasia. Strona istnieje już od września 2001 roku, cały czas będąc chętnie odwiedzaną.

Co znajdziecie w serwisie Białystok Online?

Jak informuje sama redakcja serwisu, „Białystok Online” to największe zasoby w Internecie dla miasta Białegostoku. Znajdują się tam aktualne wiadomości przygotowywane przez redakcję serwisu, plan miasta, aktualny wykaz imprez z Białegostoku i okolic, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, PKP, konkursy i wiele innych informacji niezbędnych mieszkańcom Białegostoku.

Można tu również znaleźć katalog firm i instytucji mieszczących się w mieście i najbliższej okolicy, który jest jedną z ważniejszych funkcjonalności. Zawiera on najbardziej aktualną (aktualizowaną codziennie) bazę danych firm i instytucji z Białegostoku. Każdy obiekt jest zakwalifikowany do odpowiednich kategorii. Znalezienie firmy jest możliwe na trzy sposoby: poprzez przeglądanie kategorii Katalogu, wyszukiwarkę (m.in. wg nazwy, adresu bądź słów kluczowych) oraz na planie miasta. Istnieje tu także opcja samodzielnego informowania o zmianach danych teleadresowych firmy, likwidacji firmy czy o powstaniu nowej firmy.

POLECAMY:
Ogromne zmiany w DVB-T. Będzie trzeba kupić nowy telewizor?

Równie ważna dla witryny jest aktualizowana na bieżąco baza imprez i wydarzeń. Odpowiedni system sortuje wydarzenia według daty oraz dodatkowo według kategorii.

Zdecydowanie najważniejsza jest jednak – jak dla każdego serwisu opierającego się na informacjach – aktualność prezentowanych treści. W przypadku „Białystok Online” każdej nocy automat wykasowuje z bazy wszystkie nieaktualne imprezy. Z całą pewnością jest to ogromna zaleta w porównaniu z innymi stronami internetowymi, na których często możemy znaleźć nieaktualne informacje nawet sprzed kilku miesięcy. Co ciekawe, informacje do serwisu mogą wprowadzać sami użytkownicy, co z pewnością ułatwia pracę redakcji.

Białystok Online – popularność

Z danych, jakie możemy znaleźć w serwisie SimilarWeb (globalnej platformie mierzącej ruch na stronach internetowych) wynika, że bialystokonline.pl odnotowuje co miesiąc ponad 700 tysięcy odsłon. Obok wspolczesna.pl jest więc największym portalem regionalnym w województwie podlaskim.

POLECAMY:
TVP szykuje zupełnie nowy kanał. Widzowie mogą być zachwyceni

SimilarWeb przekazuje także inne ciekawe dane. Wynika z nich, że ponad 60% ruchu na stronie pochodzi z urządzeń mobilnych. Co ciekawe, przeciętny użytkownik serwisu nie kończy jego odwiedzenia na jednej stronie – stosunek stron do wizyt wynosi bowiem 3.67. Godne uwagi są także wskaźniki długości pojedynczej wizyty (4 minuty) oraz współczynnika odrzuceń, który wynosi zaledwie niecałe 50%. To znakomity wynik.

44% ruchu na stronie pochodzi z bezpośrednich wejść, a 46% z wyszukiwania organicznego w Google. Co ciekawe, odwiedziny z profilów w mediach społecznościowych stanowią tylko niecałe 8% ruchu. I to pomimo ponad 27 tys. obserwujących profil Facebook serwisu.

źródło: bialystokonline, similarweb

Zobacz także:

limuzyny rządowe

Politycy drogo się wożą. Ile kosztują nas limuzyny rządowe?

dowbory be happy

Media kreują fałszywy wizerunek Dowborów? Prezenter odpowiada