w ,

Prezydent w szpitalu. Mimo zaszczepienia dopadł do koronawirus. „Dbajcie o siebie”

Koronawirus nie omija nie tylko zwykłych obywateli, ale też ludzi władzy. Mimo pełnego zaszczepienia do szpitala trafił właśnie jeden z nich. Pojawił się apel.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, mimo pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19, wylądował w szpitalu. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Chorobę przechodzi łagodnie. Twierdzi, że to dzięki szczepionce, dlatego wystosował specjalny apel do mieszkańców swojego miasta.

Prezydent Białegostoku w szpitalu. „COVID-19 nie ominął także mnie”

Prezydent Białegostoku rozpoczął swoją walkę z koronawirusem. Mimo, iż zaszczepił się dwukrotnie, wirus go nie ominął. Zgodnie z jego słowami choroba przebiega łagodnie, a życiu polityka nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Apel do mieszkańców o szczepienie się

Przypadek prezydenta Białegostoku pokazuje, że szczepienie działa. Choroba ma łagodny przebieg, a taki jest podstawowy cel szczepień. Preparaty chronią bowiem nie przed samą chorobą, ale właśnie ciężkim przebiegiem i niemal w 100% przed zgonem. Wśród niektórych mieszkańców jego miasta apel o szczepienie wzbudził niesmak, ale jest to wołanie w pełni uzasadnione.

Pod wpisem Truskolaskiego na Twitterze nastąpił w krótkim czasie wysyp komentarzy ze strony antyszczepionkowców. „Nie czuję się Pan oszukany? Przecież to miało być panaceum na wyeliminowanie pandemii” – napisał jeden z internautów.

Szanowny Panie Prezydencie, życzę Panu z całego serca jak najszybszego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam serdecznie Pana oraz cały przepiękny Białystok – czytamy w kolejnych wpisach, tym razem na Facebooku prezydenta miasta. Na szczęście tego typu opinie dominują pod jego postem.

Szczepienie chroni przed hospitalizacją i śmiercią, a nie przed chorobą

Tadeusz Truskolaski przebywa na obserwacji w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Żurawiej w Białymstoku. Jak poinformował media, ma temperaturę, czuje się osłabiony i nic poza tym. Najbliższe kilka dni spędzi w placówce ze względu na to, że ma zajęte płuca i musi być odizolowany, aby nie zakazić innych.

Prezydent Białegostoku ma 63 lat. Włodarzem miasta jest jako bezpartyjny samorządowiec od 2006 roku.

Źródło: Facebook, Twitter

Zmarł znany dziennikarz. Przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 66 lat

suwałki policja aida zdzisiek psy służbowe

Policja w Suwałkach ma nową funkcjonariuszkę. Dealerzy narkotyków mogą się bać