w ,

Michał Woś i inni – znani zakażeni koronawirusem [TOP 15]

Znani zakażeni koronawirusem to nie tylko Michał Woś czy Tom Hanks. Wirus zbiera kolejne żniwa wśród gwiazd telewizji, polityki czy sportu.

znani zakażeni koronawirusem michał woś
Fot. Youtube/Polskie Radio, Pixabay

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson są do tej pory najbardziej znanymi osobami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. Znany aktor wraz z partnerką nie są jednak oczywiście jedynymi osobistościami, którzy chorują na COVID-19. W tym artykule zebraliśmy 15 najbardziej znanych person z Polski i Świata zakażonych wirusem.

Koronawirus w Polsce i na świecie – znane osoby z koronawirusem

Pierwsze przypadki nowego koronawirusa o symbolu 2019-nCoV odnotowano już w grudniu 2019 r. w chińskiej miejscowości Wuhan. Od tamtej pory na całym świecie obserwujemy nie tylko ogromny wzrost zarażeń w samej prowincji, lecz również w innych regionach Chin ale i świata.

Amerykańscy naukowcy istotnie ostrzegali od dawna, że ten groźny wirus nie ma pochodzenia naturalnego i mógł się „wymknąć” z laboratorium w Wuhan, gdzie prowadzono nad nim badania. 30 stycznia tego roku WHO ogłosiło alarm i stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Obecnie na całym świecie stwierdzono ponad 263 tys. przypadków zachorowań, a ponad 11 tys. osób zmarło. Dane te mogą być jednak nie do końca precyzyjne. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja ma miejsce we Włoszech, gdzie liczba zakażonych wynosi już ponad 47 tys. osób, a liczba zmarłych przekroczyła cztery tysiace. W Polsce odnotowano dotąd 439 przypadków zakażenia i pięć ofiar śmiertelnych.

Jakie są objawy zarażenia koronawirusem?

Specjaliście twierdzą, że z pewnością w większości objawy pokrywają się z tymi, z którymi mamy do czynienia przy grypie. Objawy infekcji wywołanej przez koronawirus są więc dosyć charakterystyczne dla typowej choroby dróg oddechowych.

Jednak w przypadku koronawirusa mamy do czynienia z o wiele bardziej uciążliwą gorączką powyżej 38 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi bardzo silny kaszel, duszności, w skrajnych przypadkach ostre zapalenie płuc grożące śmiercią.

Osoba, która podejrzewa u siebie zachorowanie na koronawirusa, a która przebywała w Chinach (prywatnie czy służbowo), powinna natychmiast odciąć się od innych domowników i zgłosić do lekarza.

Główny Inspektorat Sanitarny szczegółowo informuje na swoich stronach internetowych o aktualnie obowiązujących zasadach postępowania z ludźmi, którzy mają objawy zarażenia (w tym dla podróżnych). Więcej na ten temat TUTAJ.

Znani zakażeni koronawirusem

Na kolejnych slajdach przedstawiamy wam najbardziej znane osoby zakażone do tej pory koronawirusem. To przedstawiciele świata sportu, filmu, muzyki, polityki czy literatury. Wirus może dotknąć więc każdego niezależnie od statusu społecznego.

podwyżka cen gazu

Kolejna podwyżka cen gazu przed nami. Znów otworzymy portfele

Ograniczenia w Hiszpanii pluszak spacer

By obejść zakaz, Hiszpanie wychodzą na spacery… z żółwiami i pluszakami