w

Boris Johnson i inni – znane osoby zakażone koronawirusem [TOP 20]

Znane osoby zakażone koronawirusem to nie tylko Boris Johnson czy Tom Hanks. Wirus zbiera kolejne żniwa wśród gwiazd telewizji, polityki czy sportu.

znani ludzie zakażeni koronawirusem
Fot. YouTube/Bloomberg Politics, Pixabay

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson oraz brytyjski premier Boris Johnson są do tej pory najbardziej znanymi osobami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. To jednak oczywiście nie jedyne osobistości, którzy chorują na COVID-19. W tym artykule zebraliśmy 20 najbardziej znanych person z Polski i Świata zakażonych wirusem.

Koronawirus – znane osoby z koronawirusem

Pierwsze przypadki nowego koronawirusa o symbolu 2019-nCoV odnotowano już w grudniu 2019 r. w chińskiej miejscowości Wuhan. Od tamtej pory na całym świecie obserwujemy nie tylko ogromny wzrost zarażeń w samej prowincji, lecz również w innych regionach Chin ale i świata.

Amerykańscy naukowcy istotnie ostrzegali od dawna, że ten groźny wirus nie ma pochodzenia naturalnego i mógł się „wymknąć” z laboratorium w Wuhan, gdzie prowadzono nad nim badania. 30 stycznia tego roku WHO ogłosiło alarm i stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Obecnie na całym świecie stwierdzono ponad 673 tys. przypadków zachorowań, a ponad 31 tys. osób zmarło. Dane te mogą być jednak nie do końca precyzyjne. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja ma miejsce we Włoszech, gdzie liczba zakażonych wynosi już ponad 94 tys. osób, a liczba zmarłych przekroczyła dziesięć tysięcy. W Polsce odnotowano dotąd 1717 przypadków zakażenia i 19 ofiar śmiertelnych.

Jakie są objawy zarażenia koronawirusem?

Specjaliście twierdzą, że z pewnością w większości objawy pokrywają się z tymi, z którymi mamy do czynienia przy grypie. Objawy infekcji wywołanej przez koronawirus są więc dosyć charakterystyczne dla typowej choroby dróg oddechowych.

Jednak w przypadku koronawirusa mamy do czynienia z o wiele bardziej uciążliwą gorączką powyżej 38 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi bardzo silny kaszel, duszności, w skrajnych przypadkach ostre zapalenie płuc grożące śmiercią.

Osoba, która podejrzewa u siebie zachorowanie na koronawirusa, a która przebywała w Chinach (prywatnie czy służbowo), powinna natychmiast odciąć się od innych domowników i zgłosić do lekarza.

Główny Inspektorat Sanitarny szczegółowo informuje na swoich stronach internetowych o aktualnie obowiązujących zasadach postępowania z ludźmi, którzy mają objawy zarażenia (w tym dla podróżnych). Więcej na ten temat TUTAJ.

Znane osoby zakażone koronawirusem

Na kolejnych slajdach przedstawiamy wam najbardziej znane osoby zakażone do tej pory koronawirusem. To przedstawiciele świata sportu, filmu, muzyki, polityki czy literatury. Wirus może dotknąć więc każdego niezależnie od statusu społecznego.

julie alliot

Najmłodsza ofiara koronawirusa. Relacja matki wywołuje płacz

niska jakość maseczek z chin

Chińczycy przysyłają do Europy SZAJS. Holandia wycofała maseczki