w ,

Kobieta uciekła z oddziału zakaźnego. Nie na długo

W konińskim szpitalu miała miejsca ucieczka z oddziału zakaźnego kobiety z podejrzeniem koronawirusa. Policjanci tym razem zareagowali szybko i skutecznie.

ucieczka z oddziału zakaźnego konin

W sobotę 21 marca z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Dzięki sprawnemu działaniu, po 30 minutach była jednak już w rękach konińskiej policji.

Ucieczka z oddziału zakaźnego po objawach COVID-19

21 marca jednej z pacjentek z objawami choroby COVID-19 nie podobało się, że pierwszy dzień wiosny musi spędzić na Oddziale Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

POLECAMY:
Policja przerwie nam słuchanie radia? To będzie możliwe już wkrótce

Kobieta trafiła tam 20 marca z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała. Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

Policjanci tym razem zadziałali szybko i skutecznie

Konińscy policjanci o samowolnym oddaleniu się kobiety, dowiedzieli się tuż po godzinie 17:00. Zostali poinformowani o tym przez służby sanitarne, które sygnał o ucieczce pacjentki otrzymały bezpośrednio od szpitala.

POLECAMY:
Straszne czy śmieszne? Po pijaku ukradł koparkę i pojechał do szwagra

Po około 30 minutach w miejscowości Kępina kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu.

Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała.

Ucieczka z oddziału zakaźnego. Kobieta wróciła do szpitala, a teraz będzie dodatkowo mieć kłopoty

Stróże prawa o fakcie odnalezienia kobiety powiadomili szpital. Po kilkunastu minutach przyjechała załoga pogotowia, która była przystosowana do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Kobietę przetransportowano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na Oddział Zakaźny.

POLECAMY:
Lekarze w szoku. Niewidomy z Gorzowa odzyskał wzrok... po wypadku

Szybka reakcja konińskiej policji pomogła zapobiec jakimkolwiek kontaktom 48 latki z innymi osobami. Oczywiście to nie koniec sprawy, ponieważ kobieta będzie odpowiadać przed Sądem z art.165 kk, czyli sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie

Zobacz także:

daniel craig

Daniel Craig zszokował swoich fanów. Chodzi o jego dzieci

magda gessler schronisko smaków

Magda Gessler zaskoczyła fanów. To będzie prawdziwy hit