w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Minister zdrowia ma dość. Ostrzega wszystkich Polaków. Koniec z upomnieniami

Adam Niedzielski ma już dość nieposłuszeństwa w narodzie i zapowiada całkowitą zmianę podejścia. Mandaty się posypią, będzie coraz mniej upomnień.

niedzielski maseczki mandaty
Adam Niedzielski nie zamierza już upominać. Posypią się kary finansowe. Fot. YouTube / WP (screen)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski trzęsie się ze strachu w obliczu napływających danych o nowych zakażeniach i zgonach w Polsce. Epidemia bardzo mocno przyspiesza, a liczba chorych rośnie szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. To oznacza całkowitą zmianę podejścia.

Minister Zdrowia kończy zabawę. Posypią się wysokie kary

Przechodzimy na politykę wystawiania mandatów za brak maseczek – powiedział stanowczo wyraźnie zdenerwowany minister zdrowia Adam Niedzielski. Wygląda na to, że nie ma wyjścia. Polacy, mimo nasilającej się czwartej fali epidemii koronawirusa, za nic mają restrykcje i obostrzenia i żyją tak, jakby zagrożenie minęło.

W piątek 29 października odbędzie się w tej sprawie pilna narada z kierownictwem policji. Niedzielski będzie rekomendował atomową opcję całkowitego braku tolerancji dla osób, które nie noszą maseczek w miejscach publicznych. Przed mandatem nie uchroni nas już sąd, bo rząd zdążył odpowiednio zmienić przepisy.

– Jeżeli chodzi o karanie za brak maseczek, myślę, że ta polityka będzie niestety bardziej dolegliwa. Do tej pory podstawowym elementem to było zwracanie uwagi albo upomnienie, teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów. Mamy dobre podstawy prawne, przypomnę, że pod tym kątem został zmieniony Kodeks wykroczeń – powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji.

Co dalej ze szczepieniami? „Dobrowolny wybór, dobrowolna decyzja”

Minister ma jeden główny cel. Chodzi o próbę zmiany podejścia Polaków do obowiązków, jakie wynikają z wprowadzonych restrykcji. Obywatele zachowują się od dawna tak, jakby zapomnieli o tym, że zagrożenie jeszcze nie minęło.

Zdaniem ministra Niedzielskiego należy też zwracać uwagę innym osobom, które przy nas nie noszą maseczek, bo w ten sposób narażają nas na zakażenie. Wiele osób tego nie robi w obawie o reakcję obcej osoby.

Zdaję sobie sprawę, że czasem reakcje po zwróceniu uwagi są mało akceptowalne, ale proszę pamiętać że to świadczy o tej osobie. My dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w ten sposób – stwierdził Niedzielski. Jednocześnie pytany o szczepienia podtrzymuje, że nadal będą one w Polsce dobrowolne.

28 października podano informacje o nowych 8,4 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejne 101 osób z COVID-19.

anna piekarska rada medyczna koronawirus

Doradca premiera Morawieckiego ostro o niezaszczepionych. „Zapłacą ich rodziny”

beata kozidrak pijana wypadek policja jaka kara

Ujawniono, jaką karę dostanie Beata Kozidrak. Gwiazda będzie zdziwiona