w ,

Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Zaskakujące słowa w kierunku dziennikarzy

Rafał Trzaskowski został w miejsce Kidawy-Błońskiej kandydatem PO na prezydenta. Oświadczył, że należy zamknąć TVP Info. Redaktorom i redaktorkom tej stacji oznajmił, że nie zostało im wiele czasu.

rafał trzaskowski tvp info likwidacja media publiczne
Fot. YouTube / screenshot

Rafał Trzaskowski został w miejsce Kidawy-Błońskiej kandydatem PO na prezydenta. Oświadczył, że należy zamknąć TVP Info. Redaktorom i redaktorkom tej stacji oznajmił, że nie zostało im wiele czasu.

Rafał Trzaskowski grozi konkurencyjnej stacji telewizyjnej?

Nowy kandydat na prezydenta Polski dość odważnie rozpoczął kampanię. Ma nadzieję, że zbliżające się wybory prezydenckie w naszym kraju zapoczątkują wielką falę zmian.

– Świat ostatnio stanął na głowie; ci wszyscy, którzy bardzo sobie dobrze radzili w rzeczywistości, dzisiaj nie do końca mogą być pewni dnia jutrzejszego. Wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. I to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze i wyobraźni, ale również na odpowiedzialności – podkreślił kandydat PO na prezydenta.

Polska musi zmienić się na lepsze

Rafał Trzaskowski stwierdził również, że rolą nowego prezydenta musi być umacnianie, a nie osłabianie Polski. Kandydat identyfikuje problemy i potrzeby i widzi, że potrzeba zmian na lepsze. Brakuje jego zdaniem również wspólnoty.

Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam, gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie – zadeklarował Trzaskowski.

Telewizja publiczna „bez Wiadomości, bez TVP Info”

Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB. Te pieniądze skierujemy do polskich szpitali – zapowiedział kandydat. Na koniec powiedział, że powstanie nowa telewizja publiczna, „bez TVP Info, bez Wiadomości”.

Konferencja prasowa kandydata zamieniła się w oświadczenie, dlatego też zabrakło dziennikarzy. Ci z TVP wysłali do Trzaskowskiego 12 pytań za pośrednictwem SMSa. Rafał Trzaskowski oznajmił: „spieszcie się zadawać pytania”. Dodał na koniec, że redaktorom i redaktorkom TVP zostało już tylko kilka tygodni pracy. Ostatecznie na większość pytań kandydat nie odpowiedział.

Pieniądze, które idą na propagandę, na partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone na zdrowie, na szpitale. W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna (…) bez publicystyki politycznej, bez tego, co zatruwa nam życie. Żeby nigdy nikogo nie kusiło, żeby wykorzystać telewizję do celów politycznych. Telewizja, która miała być publiczna, została przez PiS zdyskredytowana – mówił Trzaskowski.

Źródło: TVP Info, Twitter

zabawa w chowanego sekielscy film youtube 2020 premiera

Zabawa w chowanego – Sekielscy wracają do tematu pedofilii w kościele

magda gessler schudła chudnie tvn kuchenne rewolucje dieta koronawirus

Magda Gessler mocno schudła? Potwierdziła mediom: „Znikam w sposób magiczny”