w

TVP Info liderem oglądalności w maju. Chętniej oglądamy kanały informacyjne

TVP Info w maju br. było liderem oglądalności w grupie kanałów informacyjnych. W tzw. grupie komercyjnej zwyciężyła z kolei stacja TVN24.

tvn tvp tvn24
Fot. YouTube / Drugie Otwarcie; tvnpl

TVP Info w maju br. było liderem oglądalności w grupie kanałów informacyjnych. W tzw. grupie komercyjnej zwyciężyła z kolei stacja TVN24. Portal wirtualnemedia.pl opublikował nowe wyniki oglądalności stacji informacyjnych w Polsce.

TVP Info najchętniej oglądane

Liderem kanałów informacyjnych w maju było TVP Info – wynika z danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement. Oglądalność stacji w grupie wszystkich informacyjnych kanałów względem maja 2019 r. skoczyła aż o 40,20 proc. TVN24 spadło na drugie miejsce w tym zestawieniu. Podium zamknął kanał Polsat News po wzroście udziału względem maja 2019 roku o 71,12 proc.

Największy udział w grupie kanałów o tematyce newsowej i informacyjnej w maju br. miała Telewizja Polska. Stacje należące do TVP wyprzedziły jedynie kanały TVN.

Superstacja na minusie, TVN24 zdominowało grupę komercyjną

Stratę widzów i oglądalności zanotowała jako jedyna Superstacja. Powodem takiego stanu rzeczy może być nowa ramówka, którą mamy okazję podziwiać od września 2019 r. Superstacja całkowicie przemodelowała swoje programy i zrezygnowała z polityki i publicystyki. Kanał chce stać się telewizyjnym tabloidem.

Grupa komercyjna widzów, czyli osoby w wieku od 16 do 49 lat, wybierała częściej TVN24. Na drugim miejscu uplasował się kanał TVP Info (wzrost o 72,48 proc.). Tu również trzecia była stacja Polsat News (największe wzrosty w całym zestawieniu).

TVP Info jako jedyna stacja w kontrze do opozycji

Stacja należąca do TVP jest pod ostrzałem kandydata w wyborach na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. TVP Info jako jedyna telewizja mocno zyskuje i jednocześnie stoi w kontrze do narracji stacji komercyjnych, głównie TVN24. Nie podoba się to opozycji, dlatego – jak twierdzi Trzaskowski – trzeba TVP Info zlikwidować.

Zjawisko jest o tyle groźne, że rząd nie ma w rękach żadnego innego medium o tak szerokim zasięgu. Likwidacja stacji spowoduje, że media telewizyjne zdominuje jedna narracja zbieżna ze stacjami komercyjnymi.

Rafał Trzaskowski zapewnił bowiem, że publicystyka i informacja ma być obecna tylko w mediach prywatnych, które wspierają opozycję. TVP ma zająć się po zmianach jedynie kulturą i edukacją, czyli tzw. misją publiczną.

Źródło: Nielsen Audience Measurement, Wirtualnemedia

trzaskowski duda nowy sondaż ibris estymator kantar

Trzaskowski coraz bliżej Dudy. Nowy sondaż rozwiewa wątpliwości

wojciech mann andrzej duda kretyn pajac

Wojciech Mann obraził Andrzeja Dudę? „Trzymajmy jakiś poziom”