w

TVP Info liderem oglądalności w maju. Chętniej oglądamy kanały informacyjne

TVP Info w maju br. było liderem oglądalności w grupie kanałów informacyjnych. W tzw. grupie komercyjnej zwyciężyła z kolei stacja TVN24.

tvn tvp tvn24
Fot. YouTube / Drugie Otwarcie; tvnpl

TVP Info w maju br. było liderem oglądalności w grupie kanałów informacyjnych. W tzw. grupie komercyjnej zwyciężyła z kolei stacja TVN24. Portal wirtualnemedia.pl opublikował nowe wyniki oglądalności stacji informacyjnych w Polsce.

TVP Info najchętniej oglądane

Liderem kanałów informacyjnych w maju było TVP Info – wynika z danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement. Oglądalność stacji w grupie wszystkich informacyjnych kanałów względem maja 2019 r. skoczyła aż o 40,20 proc. TVN24 spadło na drugie miejsce w tym zestawieniu. Podium zamknął kanał Polsat News po wzroście udziału względem maja 2019 roku o 71,12 proc.

POLECAMY:
„Wiadomości” TVP zyskują widzów, „Fakty” w TVN24 z dużymi spadkami

Największy udział w grupie kanałów o tematyce newsowej i informacyjnej w maju br. miała Telewizja Polska. Stacje należące do TVP wyprzedziły jedynie kanały TVN.

Superstacja na minusie, TVN24 zdominowało grupę komercyjną

Stratę widzów i oglądalności zanotowała jako jedyna Superstacja. Powodem takiego stanu rzeczy może być nowa ramówka, którą mamy okazję podziwiać od września 2019 r. Superstacja całkowicie przemodelowała swoje programy i zrezygnowała z polityki i publicystyki. Kanał chce stać się telewizyjnym tabloidem.

POLECAMY:
Kim jest Daria Ładocha, nowa gwiazda telewizji TVN?

Grupa komercyjna widzów, czyli osoby w wieku od 16 do 49 lat, wybierała częściej TVN24. Na drugim miejscu uplasował się kanał TVP Info (wzrost o 72,48 proc.). Tu również trzecia była stacja Polsat News (największe wzrosty w całym zestawieniu).

TVP Info jako jedyna stacja w kontrze do opozycji

Stacja należąca do TVP jest pod ostrzałem kandydata w wyborach na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. TVP Info jako jedyna telewizja mocno zyskuje i jednocześnie stoi w kontrze do narracji stacji komercyjnych, głównie TVN24. Nie podoba się to opozycji, dlatego – jak twierdzi Trzaskowski – trzeba TVP Info zlikwidować.

POLECAMY:
Jacek Kurski odwołany z TVP. Znamy jego następcę, duża niespodzianka

Zjawisko jest o tyle groźne, że rząd nie ma w rękach żadnego innego medium o tak szerokim zasięgu. Likwidacja stacji spowoduje, że media telewizyjne zdominuje jedna narracja zbieżna ze stacjami komercyjnymi. Rafał Trzaskowski zapewnił bowiem, że publicystyka i informacja ma być obecna tylko w mediach prywatnych, które wspierają opozycję. TVP ma zająć się po zmianach jedynie kulturą i edukacją, czyli tzw. misją publiczną.

Źródło: Nielsen Audience Measurement, Wirtualnemedia

Zobacz także:

trzaskowski duda nowy sondaż ibris estymator kantar

Trzaskowski coraz bliżej Dudy. Nowy sondaż rozwiewa wątpliwości

wojciech mann andrzej duda kretyn pajac

Wojciech Mann obraził Andrzeja Dudę? „Trzymajmy jakiś poziom”