w

Zabawa w chowanego – Sekielscy wracają do tematu pedofilii w kościele

„Zabawa w chowanego” można już zobaczyć na YouTube. Po wielu miesiącach oczekiwania widzowie na całym świecie mogą zapoznać się z kontynuacją głośnego filmu „Tylko nie mów nikomu”. Czy warto?

zabawa w chowanego sekielscy film youtube 2020 premiera
Fot. YouTube / Sekielski

„Zabawa w chowanego” już na YouTube. Po wielu miesiącach oczekiwania widzowie na całym świecie mogą zapoznać się z kontynuacją głośnego filmu „Tylko nie mów nikomu”. Czy warto?

Zabawa w chowanego – premiera na YouTube

Produkcja braci Sekielskich to kontynuacja poprzedniego filmu, który okazał się wielkim sukcesem. Film pt. „Zabawa w chowanego”, którego premiera miała miejsce wczoraj, kontynuuje temat pedofilii wśród księży katolickich. To również zwrócenie uwagi na kompletny brak reakcji na te przestępstwa ze strony władz kościelnych.

POLECAMY:
Koronawirus to kara Boża za homoseksualizm i aborcję? Ksiądz szokuje

Tylko nie mów nikomu” był bez wątpienia jednym z najważniejszych filmów w ostatnim czasie. Produkcja wywołała falę emocję wśród widzów – od lewa do prawa. Tomasz Sekielski za misję uznał pokazanie, w jaki sposób cierpią ofiary pedofilii i jak wygląda kwestia bezkarności oprawców.

Bracia Sekielscy – trzeci film w drodze. Zabawa w chowanego komentarze

Film został podobnie jak i wczoraj udostępniony za darmo. Poprzednia część obejrzana została aż 23 mln razy. Po sukcesie Bracia Sekielscy zapowiedzieli jednoznacznie, że opowieść nie zakończy się na jednym filmie.

POLECAMY:
Koronawirus w Polsce. O tym, jak go uniknąć, powie nam ksiądz

Sekielscy upubliczniają swoje produkcje za darmo. Produkcje poświęcone tematowi księży-pedofilów budzą w Polakach wielkie emocje. Bracia robią to za pieniądze pochodzące od widzów, te zbierane są za pomocą tzw. zbiórek crowdfundingowych. Choć wczoraj odbyła się premiera drugiego filmu z serii, to autorzy planują już kolejną i ostatnią produkcję. Na trzecią część zebrano już prawie 2 mln zł.

Nie wylewać dziecka z kąpielą. Zabawa w chowanego kiedy w telewizji?

Ukaranie księży łamiących prawo bez wątpienia powinno być stanowcze. To, co uważa się jednak za kontrowersyjne to fakt, że wszystkie te patologie utożsamia się z Kościołem jako całością. Filmy mówią w końcu o pojedynczych, konkretnych przypadkach, które łatwo znaleźć również w innych zawodach.

Warto więc oglądając film rozdzielić autentyczne tragedie konkretnych ludzi od swego rodzaju usilnej próby pokazania całej instytucji Kościoła jako pedofilskiego gangu.

Bracia Sekielscy – kim są? Film Sekielskiego o księżach. Mafia lawendowa

Marek Sekielski to producent telewizyjny, dokumentalista, nagrodzony m.in. Grand Press, Orłami i nagrodą Amnesty International.

POLECAMY:
Koronawirus. Ksiądz z awionetki odpędzał epidemię relikwiami Jana Pawła II

Jego brat – Tomasz Sekielski – to dziennikarz, dokumentalista i reporter. Pracował m.in. dla TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, TOK FM, Wirtualnej Polski czy Onet.pl. Największą popularność przyniósł mu prowadzony z Andrzejem Morozowskim program „Teraz my!”. To on ujawnił m.in. słynną aferę taśmową z Renatą Beger (Samoobrona RP) w roli głównej.

Film TVP1 „Nic się nie stało” – Szyc, Wojewódzki, Zanussi. Gdzie obejrzeć cały film Sylwestra Latkowskiego online?

W ramach odpowiedzi na film braci Sekielskich, TVP wyemitowała dokument o zjawisku pedofilii wśród celebrytów pt. „Nic się nie stało„. Latkowski przedstawił w nim kilka nieznanych i szokujących informacji, które w niezwykle niekorzystnym świetle stawiają trójmiejski wymiar sprawiedliwości Chodzi o brak aresztu dla założyciela dyskotekowego imperium w Sopocie.

Źródło: Wyborcza.pl, wPolityce.pl, Onet

Zobacz także:

aleksandra hamkało przeambitni

Kim jest Aleksandra Hamkało? Kariera, mąż, wiek, dzieci, ciekawostki

rafał trzaskowski tvp info likwidacja media publiczne

Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Zaskakujące słowa w kierunku dziennikarzy