w ,

Odmrożenie gospodarki lada moment. Minister Zdrowia podał datę

W porannej rozmowie z RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę.

odmrożenie gospodarki szumowski mazurek rozmowa rmf koronawirus
Fot. YouTube / Fakty RMF FM

Odmrożenie gospodarki tuż tuż. W porannej rozmowie z RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. To dobra wiadomość, ale nie brakuje też złych wieści.

Odmrożenie gospodarki nastąpi już za chwilę

Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – powiedział Łukasz Szumowski dodając, że gdyby nie została wprowadzona społeczna kwarantanna ilość zakażonych oscylowałaby wokół kilkudziesięciu tysięcy – stwierdził w porannym wywiadzie w stacji RMF FM minister Łukasz Szumowski.

Póki co nie znamy jednak odmrożenie gospodarki to slogan, bo nie wiadomo, jak będzie ten proces przebiegał. Wcześniej ta sama stacja radiowa informowała, że w pierwszej kolejności restrykcje będą zdejmowane z dużych obiektów handlowych, np. galerii czy gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych.

Minister pytany o to, czy lato i wysoka temperatura wpłynie na zakończenie epidemii koronawirusa, całkowicie temu zaprzeczył.

Nie ma żadnych danych, że ta epidemia skończy się w lecie, nie ma żadnych danych, że skończy się jesienią, że w jakiś cudowny sposób wygaśnie. O końcu zagrożenia będzie można mówić dopiero, gdy wprowadzona zostanie szczepionka. O wakacjach takich jak do tej pory możemy zapomnieć. Można założyć, że nie będzie obozów i letnich kolonii. Nie ma dowodów na to, że wyższe temperatury ograniczają transmisję wirusa – dodał minister zdrowia.

CAŁA ROZMOWA

Koronawirus a wybory prezydenckie – co dalej?

Łukasz Szumowski stwierdził na zakończenie rozmowy, że wybory korespondencyjne są w kontekście zagrożenia epidemicznego dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne, czyli wizyta w lokalu wyborczym. Nadal jednak brak rekomendacji na wybory prezydenckie, które zaplanowano na 10 maja.

Obostrzenia zostaną już niebawem częściowo zniesione, odmrożenie gospodarki też, ale liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do poziomu 600 na dobę. Możliwe, że sytuacja taka utrzyma się do momentu, gdy kraj uzyska dostęp do szczepionki na koronawirusa. Zła wiadomość jest jedna. W tym roku możemy zapomnieć o wakacjach takich, jakimi były do tej pory.

Źródło: RMF FM

poczta polska maseczki wielorazowe sprzedaż cena sklep

Poczta Polska sprzedaje maseczki wielorazowe. Cena jednak zwala z nóg

koronawirus świadczenie opiekuńcze komu się należy epidemia zus

Świadczenie opiekuńcze w czasie epidemii. Czy należą Ci się pieniądze z ZUS? Do kiedy zasiłek opiekuńczy?