w ,

WTFWTF

Kaufland wzbogaca ofertę o mięso z insektów. Czy pomysł się przyjmie?

Kaufland wprowadza do sklepów w Polsce mięso z owadów. Na półkach znajdziemy na pewno różnego rodzaju przekąski, pieczywo czy batoniki. Czy takie rozwiązanie się przyjmie?

kaufland owady insekty produkty z owadów mięso z insektów

Kaufland wprowadza do sklepów w Polsce mięso z owadów. Na półkach znajdziemy na pewno różnego rodzaju przekąski, pieczywo czy batoniki. Czy takie rozwiązanie się przyjmie?

Kaufland wprowadza mięso z insektów na swoje półki

Produkty z owadów mają stanowić alternatywę dla normalnego mięsa, czyli wołowiny czy wieprzowiny. Prawie każdy sklep czy dyskont spożywczy ma już stoiska z ekologiczną żywnością i zamiennikami. Teraz na półkach pojawią się produkty zrobione z mięsa insektów. Wśród produktów znajdziemy też mąkę ze sproszkowanych robaków.

Po co właściwie jeść robaki? Jak się okazuje takie mięso ma sporo białka, błonnika, witamin czy potasu. Warto też wspomnieć, że wytwarzanie takich produktów nie wpływa niekorzystnie na środowisko. Jest to po prostu ekologiczne.

kaufland moc smaku w robaku
Fot. Kaufland

ONZ popiera jedzenie owadów

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraziła opinię, że warto popularyzować i upowszechniać jedzenie insektów i rezygnować lub ograniczać spożycie mięsa. Celem ma być nie tylko poprawa naszego zdrowia, ale też redukcja liczby osób cierpiących głód. Wiemy doskonale jednak, że w wielu krajach na świecie (głównie w Azji) owady są podstawą diety. Dla nas jednak będzie to spore wyzwanie.

Na potrzeby hodowli zwierząt (świń, kóz i krów) przeznacza się nawet 70% terenów rolniczych. Coraz więcej ludzi rodzących się na świecie będzie spożywało coraz większe ilości nabiału i mięsa. Dlatego to czas, by wyjść z alternatywą.

Owadzie towary znajdziemy w 29 sklepach

Pytanie brzmi tylko, czy Polacy zainteresują się takimi produktami? Czy zamiast w upalny dzień na działce grillować kiełbasę, położymy nad ogniem robaki? Czy chrupiące insekty zajmą miejsce popularnych chipsów, chrupków czy paluszków? Można mieć co do tego pewne wątpliwości.

Produkty żywnościowe zrobione z owadów będzie można znaleźć póki co w 29 sklepach sieci Kaufland na terenie Polski. Na pewno będą to sklepy w  Gdańsku, Krakowie, Gdyni, Legionowie, Łodzi, Piasecznie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Wrocławiu.

Źródło: Super Express

naklejki na śmieci ustawa opłaty za wywóz

Naklejki na śmieci? Nowy pomysł rządu na segregowanie odpadów

andrzej duda o lgbt to ideologia jacek żalek

Andrzej Duda ostro krzyczał o LGBT. Opozycja w szoku