w ,

Euronet wdraża drastyczne zmiany. Brakuje gotówki w bankomatach

Euronet poinformował, że są problemy z dostarczaniem gotówki do bankomatów. Polacy z powodu epidemii wypłacali masowo gotówkę, operatorzy maszyn mają teraz kłopoty.

euronet planet cash bankomaty brakuje pieniędzy koronawirus utrudnienia
Fot. Euronet

Euronet poinformował, że są problemy z dostarczaniem gotówki do bankomatów. Polacy z powodu epidemii wypłacali masowo gotówkę, operatorzy maszyn mają teraz kłopoty. Klienci banków nie będą zadowoleni ze zmian.

  • Klienci banków skarżą się, że brakuje pieniędzy w bankomatach
  • Polacy wypłacili rekordowe ilości gotówki z powodu epidemii
  • Operatorzy bankomatów wdrażają drastyczne zmiany dla posiadaczy kont

Wypłata z bankomatów Euronet utrudniona?

Koronawirus sprawił, że Polacy ruszyli masowo wypłacać pieniądze z banków. To spowodowało wielkie problemy z płynnością i brak gotówki w bankomatach. Euronet, jeden z większych operatorów bankomatów w naszym kraju, zmniejszył limity dzienne wypłat pieniędzy z bankomatów.

POLECAMY:
Fatalne wieści dla trzymających pieniądze w banku

W normalnych czasach mogliśmy z bankomatu wyciągnąć nawet 5 tys. złotych. Nowa rzeczywistość spowodowana sytuacją epidemiologiczną i strachem obywateli wymusiła drastyczne zmiany. Nie wszyscy będą z tego zadowoleni. Operatorzy bankomatów wdrożyli już poważne limity, dlatego trzeba uważać przy wypłacaniu gotówki z maszyn Euronet i Planet Cash.

Brak gotówki w bankomatach

Klienci banków chcący wypłacić pieniądze z bankomatów coraz częściej sygnalizowali, że w maszynach brakuje gotówki. Właśnie dlatego niektórzy operatorzy zdecydowali się mocno ściąć limity wypłat. To ma pomóc doraźnie w poprawie płynności, aby banknotów starczyło dla wszystkich. Zapomnijmy więc o wielotysięcznych pobraniach gotówki w ciągu dnia.

Wartość gotówki podczas epidemii mocno wzrosła. Banki twierdzą, że to rekordowy skok liczby banknotów będących teraz w obiegu. Polacy masowo wybrali pieniądze z bankomatów. Czy to oznacza, że przestaliśmy ufać bankom?

Duży skok liczby banknotów w obiegu

W grudniu 2019 roku w obiegu było 238 miliardów złotych w formie gotówki, z czego tylko 5 miliardów stanowiły monety. Przybyło około 30 miliardów złotych nowej gotówki – tyle Polacy wypłacili z maszyn w krótkim czasie. To 6 razy więcej niż zwykle. Z powodu epidemii obywatele bali się, że w sklepach, w których półki były puste, nie będą w stanie zapłacić kartami.

POLECAMY:
Ogromna kara dla polskiego banku. Klienci mogą składać reklamacje

Czy przyspieszy to prace nad eliminowaniem gotówki z życia? Nawet Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że to jedyny kierunek, dlatego, że gotówka i monety przenoszą bakterie i zarazki. Zaleca się zatem w dobie koronawirusa płacenie kartami, a nie gotówką. Dla własnego bezpieczeństwa.

Źródło: Business Insider, Polsat News

radio nowy świat premiera jethon mann radiowa trójka

Radio Nowy Świat. Ambitny projekt byłych dziennikarzy Trójki

lwy afryka nielegalna hodowla rozrywka lord ashcroft

Lwy hodowane tylko po to, by je zastrzelić. Barbarzyńska rozrywka bogaczy