w

Radio Nowy Świat. Ambitny projekt byłych dziennikarzy Trójki

Radio Nowy Świat pierwotnie miało ruszyć 26 czerwca. Niestety premiera nowego kanału się opóźni. To nowa rozgłośnia dziennikarzy, którzy w proteście odeszli z pracy w Radiowej Trójce.

radio nowy świat premiera jethon mann radiowa trójka
Fot. Facebook / Wojciech Mann by Marcin Mann

Radio Nowy Świat pierwotnie miało ruszyć 26 czerwca. Niestety premiera nowego kanału się opóźni. Start zaplanowano na 10 lipca. To nowa rozgłośnia dziennikarzy, którzy w proteście odeszli z pracy w Radiowej Trójce.

Radio Nowy Świat. Kiedy premiera?

To była rzecz spodziewana. Epidemia koronawirusa spowodowała, że doszło do przesunięcia daty oficjalnego startu rozgłośni Radio Nowy Świat. Wszystko z powodu zakażenia COVID-19 współpracownika nowej stacji. Nowa stacja to pomysł byłej dziennikarki Trójki – Magdy Jethon. Postanowiła założyć rozgłośnię, bo jej zdaniem odejście Wojciecha Manna z Trójki przelało czarę goryczy.

POLECAMY:
Wojciech Mann obraził Andrzeja Dudę? "Trzymajmy jakiś poziom"

Z osobą tą styczność miały cztery kluczowe dla funkcjonowania radia osoby z naszego zespołu. Oznacza to, że do momentu przeprowadzenia przez te osoby testu i uzyskania wyniku, są one objęte kwarantanną — przekazano w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Starzy dziennikarze Trójki i nowe twarze

Fani zainteresowani dziennikarską pracą byłych pracowników Trójki (a są to bardzo znane nazwiska), mogą śledzić fanpage nowej stacji na Facebooku. To tam czytamy:

Szanowni Nowoświatowcy i Trójkofani! Już wiemy, że Nowy Świat ruszy 10 lipca!  Jednak jutro – w dniu, w którym radio miało rozpocząć nadawanie – o godzinie 19:00, na stronie nowyswiat.online, rozpocznie się transmisja z koncertu Wojciecha Waglewskiego w Kuźni Artystycznej. Strona zostanie opublikowana w okrojonej wersji jutro o godzinie 18:00, a o 19:00 będzie można usłyszeć pierwsze dźwięki na żywo – brzmi treść posta.

Szansa dla młodych talentów

Jak podali do wiadomości publicznej autorzy nowego projektu, rozgłośnia Radio Nowy Świat powstała dzięki inicjatywie gwiazd Trójki. Dziennikarze jednak postawili dać pomysłowi powiew nowości. Ogłoszono więc konkurs Młodych Talentów, który miał być szansą dla osób, które stawiają pierwsze kroki w branży mediów.

POLECAMY:
Przedstawiamy media regionalne - Polskie Radio Gdańsk

To był strzał w dziesiątkę, dlatego, ze zgłosiło się ponad 1,5 tys. chętnych osób. Ostatecznie wybrano z tej grupy 40 nowych dziennikarzy. Ich kompetencje sprawdzą gwiazdy Trójki – Magda Jethon, Wojciech Mann, Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski.

Kogo usłyszymy w Radiu Nowy Świat?

Do Radia Nowy Świat mają dołączyć między innymi: Marcin Kydryński, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach. To ambitny projekt, dlatego usłyszymy też inne rozpoznawalne twarze mediów: Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres i Krzysztof Łuszczewski.

Wojciech Mann oprócz piątkowych poranków, we wtorki będzie prezentował muzykę w audycji „Mała kawa„, poprowadzi również weekendowy program „Bez kolejki„. Drugi z wymienionych znalazł się w niedzielnej ramówce o godz. 10:00.

Źródło: Onet, Facebook

jasnowidz jackowski wybory kto wygra wybory wyniki przepowiednie 2020 kto wygra wybory

Jasnowidz Jackowski o wyborach. Podał wyniki. „Nie chcę was straszyć…”

euronet planet cash bankomaty brakuje pieniędzy koronawirus utrudnienia

Euronet wdraża drastyczne zmiany. Brakuje gotówki w bankomatach