w

HAHAHA!HAHAHA!

Wybory prezydenckie. SKANDALICZNE słowa o kandydatach. „9 kłamców”

Wybory prezydenckie to od tygodni temat budzący skrajne emocje. W jednym z kościołów proboszcz postanowił podzielić się swoimi oryginalnymi spostrzeżeniami o debacie prezydenckiej.

wybory prezydenckie janusz czajka ksiądz proboszcz kontrowersyjne słowa łąkta
Fot. YouTube / Parafia Łąkta

Wybory prezydenckie to od tygodni temat budzący skrajne emocje. Nadal nie wiadomo kiedy się one odbędą, a w parlamencie trwają kłótnie i waśnie. W jednym z kościołów ksiądz postanowił podzielić się swoimi dość oryginalnymi spostrzeżeniami o debacie prezydenckiej…

Wybory prezydenckie. Ksiądz wyzywa kandydatów w trakcie kazania. Kazanie księdza z Łąkty. 9 kłamców

Proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łąkcie (małopolskie) wygłosił dość specyficzne i oryginalne kazanie. Nagranie przedstawiające ten moment pojawiło się na portalu społecznościowych YouTube. Powiedzieć, że kazanie było polityczne, to jak nie powiedzieć nic.

Przewodnim tematem kazania były wybory prezydenckie, a konkretnie ostatnia debata w TVP. Ksiądz mówiąc delikatnie skrytykował niemal wszystkich kandydatów do roli głowy państwa. – Jest jedna prawda, a tą prawdą jest Bóg – stwierdził podczas kazania proboszcz Janusz Czajka.

Poniżej zamieszczamy całe nagranie, aby każdy mógł wyrobić sobie opinię na ten temat:

Wybory prezydenckie tematem kazania. Ksiądz o debacie prezydenckiej ZOBACZ NAGRANIE

To pięknie wyszło na na tej debacie prezydenckiej […] 9 idiotów nie boję się tego powiedzieć i kłamców na prezydenta, […] później im się udowadnia, że kłamią a oni dalej kłamią. Udowadnia się im, że kłamią, jest czarno na białym, a oni dalej kłamią. Dlaczego kłamią? Jaki wniosek z tego? Dlatego, że tych wszystkich dziewięciu, oni są poza Kościołem, poza Panem Bogiem, proszę sobie sprawdzić – słychać w wygłoszonym przez proboszcza kazaniu.

Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj ludzie chcieliby, żeby ksiądz mówił na zasadzie „opowiedzieć bajeczkę”, która nikogo nie dotyczy i wszyscy kochajmy się, miłujmy się, kochajmy Jezusa, Maryję – i dziękuję bardzo, do tego się nikt nie doczepi. Ale to nie o to chodzi. Nie takie jest przesłanie Kościoła, tylko w końcu musimy mówić pewne rzeczy jasno, popierać prawdę i być oburzeni na kłamstwo, zwłaszcza kiedy ktoś w żywe oczy kłamie i jeszcze udowadnia mu się, że kłamie i dalej nic z tego. I dobrze pan wie, że tak jest – w tej debacie, no niestety, kandydaci w większości kłamali w żywe oczy – kontynuował duchowny.

Wszyscy, którzy są poza Bogiem, poza Jezusem, są kłamcami. Nawet ten słynny Kosiniak-Kamysz. Przecież rozwiedziony. Wszyscy, każdy jeden. Szymon Hołownia, wszyscy. Ja nie chcę tu analizować, bo to nie miejsce tu na ambonie – zakończył swoje dziwaczne kazanie duchowny.

Łąkta Górna. Kazanie pozostanie bez reakcji?

Kościelne władze w Polsce zapewne nie zareagują w żaden sposób na ten dziwny wyczyn księdza. W tej chwili jedyne, co się wydarzyło, to usunięcie filmu ze strony internetowej parafii. Co będzie dalej? Czas pokaże. Wygląda jednak na to, że nie oberwało się jedynie Krzysztofowi Bosakowi.

Może i proboszcz Janusz Czajka ma prawo do wypowiadania się na tematy polityczne, bo jest obywatelem jak każdy inny. Problem w tym, że zrobił to w złym miejscu i w złym czasie.

Źródło: Youtube / quest1990

bartłomiej misiewicz

Co robi teraz Bartłomiej Misiewicz? Większość nie miała o tym pojęcia

nie pytają cię o imię walczą z ostrym cieniem mgły duda rap talmud miszna

„Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” – o co chodzi Andrzejowi Dudzie?