w

HAHAHA!HAHAHA!

Bon turystyczny jednak nie dla emerytów. Po wyborach wycofano się z pomysłu

Bon turystyczny jednak nie będzie przysługiwał emerytom i rencistom. Jeszcze przed wyborami takie obietnice pojawiały się z ust polityków.

bon turystyczny emeryci renciści czy przysługuje komu turystyka 500 plus

Bon turystyczny jednak nie będzie przysługiwał emerytom i rencistom. Jeszcze przed wyborami takie obietnice pojawiały się z ust polityków. Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny odrzuciła właśnie propozycję Senatu, by dodatkiem objąć seniorów.

Bon turystyczny nie dla seniorów? 500 plus na wakacje nie dla emerytów i rencistów

To ciekawe, bo seniorzy, czyli emeryci i renciści, to główny elektorat Andrzeja Dudy i PiS. Minęły zaledwie dwa dni od drugiej tury wyborów prezydenckich, a pomysł objęcia seniorów bonem turystycznym upadł. Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny odrzuciła pomysł Senatu.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Wygląda więc na to, że pomysł 500 plus na wakacje obejmie wszystkich, tylko nie starsze osoby. Wcześniej o pomyśle słyszeliśmy, że to sposób na walkę ze skutkami koronawirusa. Jak wiadomo, przez obostrzenia związane z epidemią, branża turystyczna ledwo żyje.

Senat chciał objąć świadczeniem starsze osoby, bo pomysł taki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tej grupy społecznej. Emerytury są niskie, więc taki bonus to wymierne wsparcie. Niestety nie udało się.

500 plus na wakacje? Tak, ale nie w gotówce

Bon turystyczny 500 złotych wejdzie w życie, ale nie będzie miał formy gotówki. Prawdopodobnie będzie miał postać świadczenia z Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy użyciu karty pre-paid. Taką kartą będzie można dopłacić za usługi na terenie Polski, ale tylko w wybranych miejscach.

Posłowie komisji polityki społecznej i rodziny opowiedzieli się jednak za objęciem bonem turystycznym dzieci rodziców pracujących w innych krajach. Szczegóły na temat realizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym mamy poznać do 31 sierpnia 2022 r.

POLECAMY:
500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

500 plus na wakacje nie będą tez mogły się rozliczać podmioty oferujące usługi turystyczne oraz osoby korzystające z tych usług. Chodzi tu głównie o przewodników czy organizatorów spływów kajakowych.

Źródło: Twitter, Radio ZET

anna iberszer aktorka lockdown koronawirus epidemia praca lęk strach

Anna Iberszer: „Odczuwam wewnętrzny lęk i niepokój”

statystyczny polak smartfony telefony komórkowe ekrany wzrok szkodliwość uke

Statystyczny Polak patrzy w ekran telefonu kilka godzin dziennie. Dramatyczne dane