w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Finanse Polski w ruinie? Rząd przyznaje: jesteśmy w czarnej d…ziurze

Finanse Polski w ruinie! Mateusz Morawiecki obiecał obywatelom budżet bez deficytu, jednak koronawirus zmienił jego plany.

finanse polski budżet deficyt gospodarka koronawirus 100 mld morawiecki
Fot. YouTube / KPRM

Finanse Polski w ruinie! Mateusz Morawiecki obiecał obywatelom budżet bez deficytu, jednak koronawirus zmienił jego plany. Rząd przyjął właśnie nowelizację ustawy i już wiadomo, że sytuacja jest bardzo poważna.

Finanse Polski w dramatycznym stanie, brakuje 109 mld zł

Wygląda na to, że kasa państwa świeci pustkami i jest w totalnej ruinie. Z planów premiera Morawieckiego o budżecie z zerowym deficytem nic nie zostało. Rzeczywistość właśnie zweryfikowała rządowe założenia. Wszystko legło w gruzach!

20 sierpnia rząd przyjął nowelizację, która ujawnia, jak wyglądają w rzeczywistości finanse naszego kraju. Nie jest źle, jest fatalnie! Deficyt budżetowy za 2020 rok to nawet 109,3 mld złotych. Tyle właśnie brakuje rządowi. Co będzie zatem z rozdmuchanymi wydatkami socjalnymi?

Nie ma w zasadzie żadnej pozytywnej informacji. Rządowe Centrum Informacyjne ujawniło, że dochody państwa będą sporo niższe od zaplanowanych nawet o 36,7 miliardów złotych. Wyższe będą wydatki aż o 72,7 miliarda.

Nowelizacja ustawy budżetowej

To prawdziwy dramat, który pod znakiem zapytania postawi wiele socjalnych programów w przyszłości. Chyba, że dalej będziemy się zadłużać, a ciężar spadnie na przyszłe pokolenia.

CIR zapewnia w swoim stylu, że nie ma żadnego problemu i wszystko jest dobrze. Politycy rządzącej partii sprawiają wrażenie, że panują nad tym, co się dzieje. Dane o finansach Polski są jednak zatrważające i mówią coś dokładnie odwrotnego.

–  Rząd dostosowuje budżet państwa na 2020 r. do sytuacji związanej z wybuchem pandemii COVID-19. Rozprzestrzenianie się koronawirusa przyczyniło się do największego kryzysu gospodarczego ostatnich lat. On wpłynął na gwałtowne wyhamowanie aktywności gospodarczej w Polsce i innych krajach dotkniętych pandemii  – tłumaczy rząd.

Dzięki działaniom rządu sektor finansów publicznych pozostaje bezpieczny i stabilny. Jest to możliwe poprzez prowadzenie odpowiedniej polityki budżetowej mającej na celu wspieranie wzrostu gospodarczego w ramach ograniczeń wynikających z prawa krajowego i unijnego – czytamy dalej w komunikacie. Dlatego nie wiemy, ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

Źródło: Twitter, Centrum Informacyjne Rządu

konsumpcja wydatki koniunktura pkb polacy pkb

Konsumpcja leży i kwiczy. Rezygnujemy z wakacji i jedzenia, bo nie mamy na rachunki

żołnierz afganistan list do żony znaleziony w laptopie

Żołnierz zginął w Afganistanie. Po pogrzebie żona znalazła list w laptopie