w ,

WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego. Pełna lista

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego. Jaki zawód można wykonywać, dobrze posługując się językiem obcym? Oto zawody związane z jezykiem angielskim.

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego. Jaki zawód można wykonywać, dobrze posługując się językiem obcym? Nasza lista może Ci pomóc — dowiesz się, jaka praca dla osób ze znajomością angielskiego będzie idealna.

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

Warto znać języki obce — tak często słyszymy to zdanie, że traktujemy je niemal jak frazes. Wiele osób uczy się języków obcych ze względu na wymóg szkolny, ale porzuca rozwijanie tej umiejętności wraz z ukończeniem nauki.

W znacznie lepszej sytuacji są ci, którzy nie rezygnują z rozwoju i doprowadzają swoją znajomość języka angielskiego (lub innego obcego) do perfekcji. Badania wykazały, że zarobki takich osób oraz ich poziom życia są wyższe. Ponadto nauka języków niesie ze sobą wiele zalet — od braku barier podczas zagranicznych podróży, aż po korzyści związane z naszym zdrowiem oraz pamięcią. Jednak tym, co motywuje najwięcej osób, jest możliwość wykonywania ciekawego i dobrze płatnego zawodu. Co można robić, znając języki obce?

1. Tłumaczenia naukowe i inne

Jeśli ukończyliśmy studia na wydziale filologicznym i jesteśmy gotowi do nieustannej nauki, lubimy pracę z tekstem, a przy tym cechuje nas ponadprzeciętna cierpliwość i drobiazgowość — warto rozważyć pracę przy tłumaczeniu tekstów. Choć najczęściej kojarzy się ona z przekładem książek, współcześnie jest duże zapotrzebowanie m.in. tłumaczenia naukowe oferowane przez biuro tlumaczenia-gk.pl, a także tłumaczenia medyczne czy prawnicze.

2. Kontakt z zagranicznymi klientami

Wiele dużych firm i praktycznie każda korporacja poszukują osób, które dobrze znają język angielski i mogłyby odpowiadać za kontakt z zagranicznymi klientami oraz kontrahentami. Sprawna komunikacja, operowanie językiem korzyści oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka to bardzo przydatne cechy w tym zawodzie. To idealny wybór dla towarzyskich osób, które cenią pracę z ludźmi.

3. Pisanie artykułów w języku angielskim lub prowadzenie social mediów

Jeśli marzy nam się praca zdalna (czyli wykonywana w zaciszu własnego domu lub z dowolnego miejsca na świecie — bez konieczności stawiania się w biurze), pisanie artykułów lub prowadzenie mediów społecznościowych to ciekawy wybór.

Taka praca wymaga lekkości pióra, dobrej orientacji w nowinkach technologicznych i umiejętności sprawnego poszukiwania informacji. Ważna jest także poprawność językowa (bezbłędne pisanie w obcym języku) i dobra organizacja własnej pracy. To atrakcyjny zawód dla wielu młodych osób, dlatego należy liczyć się z dużą konkurencją.

4. Nauczanie języka angielskiego

Uczenie innych to marzenie wielu osób. Na szczęście dobrzy lektorzy, korepetytorzy oraz nauczyciele angielskiego w szkołach językowych są teraz często poszukiwani. Ten zawód daje wiele satysfakcji związanej z dzieleniem się swoją wiedzą i obserwowaniem postępów uczniów. Pozwala także na kontakt z ludźmi i pracę w przyjaznej atmosferze. Przydatne będą umiejętności dydaktyczne, cierpliwość, dobre planowanie oraz kreatywność, a także pewna dawka asertywności.

5. Stewardessa

Praca w liniach lotniczych brzmi naprawdę interesująco! To wymarzony zawód dla osób, którym niestraszne wyprawy w różne zakątki świata. Stewardessa dba o dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo podróżnych, dlatego niezbędna jest kultura osobista oraz naturalna chęć pomocy. Ważna jest także odpowiedzialność, ponieważ od dokładnego wypełnienia zadań może zależeć bezpieczeństwo osób znajdujących się na pokładzie.

6. Przewodnik wycieczek

To ciekawa praca dla osób pewnych siebie, których nie krępują wystąpienia publiczne. Przyda się umiejętność ciekawego opowiadania historii, dobra pamięć i chęć nauki. To jeden z zawodów, w których pasja jest ogromnym atutem — turyści od razu wyczują, czy oprowadzamy ich z przymusu, czy jesteśmy naprawdę zainteresowani zaprezentowaniem najciekawszych miejsc. Przydatne będzie także dobre zdrowie i odporność — przewodnicy wiele godzin spędzają „na nogach”, nierzadko pokonując duże odległości pieszo, bez względu na pogodę.

Także w innych branżach i zawodach warto znać języki obce. Badania wykazują, że osoby ze znajomością języka angielskiego zarabiają więcej niż pracownicy wykonujący te same zadania, ale nieposiadający tej umiejętności

Przykładem mogą być programiści, konsultanci, marketingowcy, doradcy podatkowi, prawnicy, a nawet kierowcy. Jednak jeśli chcemy, by język angielski stał się narzędziem naszej codziennej pracy, powyższe zajęcia — pisanie tekstów, kontakt z klientami czy tłumaczenia naukowe — będą idealnym wyborem.

awaria czajki oczyszczalnia czajka kaczyński rurociąg memy trzaskowski

Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski poddaje się i prosi rząd o pomoc

brudziński trzaskowski dulkiewicz czajka nie daj boże kaczyński kongres PiS

Brudziński: Nie daj Boże, by władzę przejęli Trzaskowski z Dulkiewicz