w

Brudziński: Nie daj Boże, by władzę przejęli Trzaskowski z Dulkiewicz

Joachim Brudziński udzielił obszernego wywiadu telewizji wPolsce. Odniósł się w mocnych słowach na temat samorządowców – prezydentów Gdańska i Warszawy.

brudziński trzaskowski dulkiewicz czajka nie daj boże kaczyński kongres PiS
Fot. YouTube / wPolsce

Joachim Brudziński udzielił obszernego wywiadu telewizji wPolsce. Odniósł się w mocnych słowach na temat samorządowców – prezydentów Gdańska i Warszawy. Jego zdaniem trzeba zrobić wszystko, aby sterów władzy nie objęli ludzie Platformy Obywatelskiej.

Joachim Brudziński: „Trzaskowski nie ma szczęścia”

Joachim Brudziński szeroko opowiadał o – jego zdaniem – błędach popełnianych przez samorządowców. Chodzi tu między innymi o to, co się dzieje w Warszawie wokół awarii oczyszczalni Czajka. Przypomnijmy, że prezydent Warszawy poprosił dziś o pomoc premiera i deklarację pomocy rządowej uzyskał natychmiast.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński cierpi i słabnie? „To widać gołym okiem”

W sposób ewidentny Trzaskowski szczęścia nie ma. Pal licho jego i jego fatum, chodzi o mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy mieszkają wzdłuż Wisły, aż do samego Gdańska. Kolejna awaria, kolejna próba zrzucania odpowiedzialności na śp. Lecha Kaczyńskiego. To próba wyjątkowo paskudna – powiedział Joachim Brudziński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

JOACHIM BRUDZIŃSKI – WYWIAD

Jak stwierdził polityk, śp. Lech Kaczyński nie ma nic wspólnego z tym, że Trzaskowski nie ponosi w zasadzie żadnej odpowiedzialności za to, co dzieje się w jego mieście.

Polityk PiS o przejęciu władzy przez PO. „Nie daj Boże”

Trzaskowski okazuje się żałosnym i nieudacznym nie tyle politykiem, a samorządowcem. Nie powierzyłbym Trzaskowskiemu sterów nawet najmniejszej gminy w Polsce. Warszawiacy zdecydowali jednak inaczej i trzeba ten wybór szanować – przyznał ze smutkiem polityk.

Za chwilę usłyszymy, idę o zakład, że to rząd nie pomaga. A słyszeliśmy przecież, że powierzenie rządów samorządom jest remedium na całe zło. Dlatego jak dochodzi do awarii, to Morawiecki ratuj. Nie daj Boże, żeby stery Polski przejęli ludzie pokroju Trzaskowskiego i Dulkiewicz – zakończył Brudziński.

Brudziński o końcu ery Kaczyńskiego

Polityk PiS pytany był też o to, kiedy Jarosław Kaczyński zamierza odejść z fotela prezesa partii.

POLECAMY:
Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski poddaje się i prosi rząd o pomoc

O tym zadecyduje nasz jesienny kongres. Jarosław Kaczyński jest liderem demokratycznej partii. Kończy się kadencja władz PiS i zgodnie z naszym statutem to kongres decyduje o tym, kto będzie prezesem na kolejną kadencję. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że w tych wyborach weźmie udział, co mnie bardzo cieszy – odpowiedział Brudziński.

Źródło: Telewizja wPolsce

Co myślisz?

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

nowy rok szkolny koronawirus edukacja szkoły nie są przygotowane maseczki dla uczniów

Pierwszy dzień szkoły. Tylko co dziesiąty rodzic nie ma obaw