w

Brudziński: Nie daj Boże, by władzę przejęli Trzaskowski z Dulkiewicz

Joachim Brudziński udzielił obszernego wywiadu telewizji wPolsce. Odniósł się w mocnych słowach na temat samorządowców – prezydentów Gdańska i Warszawy.

brudziński trzaskowski dulkiewicz czajka nie daj boże kaczyński kongres PiS
Fot. YouTube / wPolsce

Joachim Brudziński udzielił obszernego wywiadu telewizji wPolsce. Odniósł się w mocnych słowach na temat samorządowców – prezydentów Gdańska i Warszawy. Jego zdaniem trzeba zrobić wszystko, aby sterów władzy nie objęli ludzie Platformy Obywatelskiej.

Joachim Brudziński: „Trzaskowski nie ma szczęścia”

Joachim Brudziński szeroko opowiadał o – jego zdaniem – błędach popełnianych przez samorządowców. Chodzi tu między innymi o to, co się dzieje w Warszawie wokół awarii oczyszczalni Czajka. Przypomnijmy, że prezydent Warszawy poprosił dziś o pomoc premiera i deklarację pomocy rządowej uzyskał natychmiast.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński cierpi i słabnie? „To widać gołym okiem”

W sposób ewidentny Trzaskowski szczęścia nie ma. Pal licho jego i jego fatum, chodzi o mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy mieszkają wzdłuż Wisły, aż do samego Gdańska. Kolejna awaria, kolejna próba zrzucania odpowiedzialności na śp. Lecha Kaczyńskiego. To próba wyjątkowo paskudna – powiedział Joachim Brudziński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

JOACHIM BRUDZIŃSKI – WYWIAD

Jak stwierdził polityk, śp. Lech Kaczyński nie ma nic wspólnego z tym, że Trzaskowski nie ponosi w zasadzie żadnej odpowiedzialności za to, co dzieje się w jego mieście.

Polityk PiS o przejęciu władzy przez PO. „Nie daj Boże”

Trzaskowski okazuje się żałosnym i nieudacznym nie tyle politykiem, a samorządowcem. Nie powierzyłbym Trzaskowskiemu sterów nawet najmniejszej gminy w Polsce. Warszawiacy zdecydowali jednak inaczej i trzeba ten wybór szanować – przyznał ze smutkiem polityk.

Za chwilę usłyszymy, idę o zakład, że to rząd nie pomaga. A słyszeliśmy przecież, że powierzenie rządów samorządom jest remedium na całe zło. Dlatego jak dochodzi do awarii, to Morawiecki ratuj. Nie daj Boże, żeby stery Polski przejęli ludzie pokroju Trzaskowskiego i Dulkiewicz – zakończył Brudziński.

Brudziński o końcu ery Kaczyńskiego

Polityk PiS pytany był też o to, kiedy Jarosław Kaczyński zamierza odejść z fotela prezesa partii.

POLECAMY:
Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski poddaje się i prosi rząd o pomoc

O tym zadecyduje nasz jesienny kongres. Jarosław Kaczyński jest liderem demokratycznej partii. Kończy się kadencja władz PiS i zgodnie z naszym statutem to kongres decyduje o tym, kto będzie prezesem na kolejną kadencję. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że w tych wyborach weźmie udział, co mnie bardzo cieszy – odpowiedział Brudziński.

Źródło: Telewizja wPolsce

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego. Pełna lista

nowy rok szkolny koronawirus edukacja szkoły nie są przygotowane maseczki dla uczniów

Pierwszy dzień szkoły. Tylko co dziesiąty rodzic nie ma obaw