w ,

Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski poddaje się i prosi rząd o pomoc

Awaria Czajki trwa. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał, że bez rządowej pomocy kryzys jest nie do rozwiązania.

awaria czajki oczyszczalnia czajka kaczyński rurociąg memy trzaskowski
Fot. Facebook / Rafał Trzaskowski (live)

Awaria Czajki trwa. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał, że bez rządowej pomocy kryzys jest nie do rozwiązania. Mateusz Morawiecki poinformował, że pomoc zostanie uruchomiona niezwłocznie.

Awaria Czajki. Rafał Trzaskowski prosi premiera o pomoc

Zwróciłem się do rządu o pomoc w ponownym wykorzystaniu mostu pontonowego do transportu ścieków – powiedział Rafał Trzaskowski. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego poinformował chwilę później, że pomoc nadejdzie. Jutro w tej sprawie ma się spotkać sztab kryzysowy.

POLECAMY:
Kolejna awaria Czajki. Rafał Trzaskowski zostanie odwołany?

Naszym priorytetem jest zatrzymanie wycieku ścieków i w związku z tym zwróciłem się do premiera i do rządu, aby wykorzystać doświadczenia sprzed roku i o udostępnienie mostu pontonowego – przekazał prezydent stolicy.

Michał Dworczyk potwierdził. Morawiecki uruchomi pomoc

Wygląda więc na to, że podobnie jak przy poprzedniej awarii, wojsko ustawi most pontonowy i umieści na nim rurę pompującą nieczystości na drugi brzeg Wisły. Celem jest przede wszystkim zatrzymanie zrzutu ścieków do rzeki.

Od samego początku, w momencie, kiedy ta awaria miała miejsce rok temu, przyglądaliśmy się nowym technologiom, ponieważ wiedzieliśmy, że najpierw musimy starać się naprawić ten rurociąg, ale szukać rozwiązań alternatywnych – mówił Rafał Trzaskowski.

Będzie nadzwyczajna sesja rady Warszawy? Radni PiS są za

W związku z awarią układu przesyłowego oczyszczalni Czajka, Rafał Trzaskowski złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy. Ma się ona odbyć 3 września. Wtedy też dowiemy się więcej na temat awarii, jej skutków oraz planu rozwiązania kryzysu.

Warszawiacy muszą znać prawdę o skali i konsekwencjach awarii. Ponieważ mamy ograniczone zaufanie do prezydenta Warszawy, na wszelki wypadek podpisy pod wnioskiem o sesję nadzwyczajną już zebraliśmy – wyjaśnił radny Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

O awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy wiemy od ostatniej soboty. Poprzednia awaria oczyszczalni miała miejsce jesienią 2019 r.

Źródło: Polsat News, Twitter

latawiec porwał trzylatkę dziecko porwane przez latawiec tajwan festiwal

Latawiec porwał trzylatkę! Wiatr szarpał nią przez kilkanaście sekund ZOBACZ NAGRANIE

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego

6 zawodów dla osób ze znajomością języka angielskiego. Pełna lista