w

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom

Maserati z ważną umową! Specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że dostarczy mapy, oprogramowanie nawigacyjne i inne usługi dla nowego systemu MIA.

maserati intelligent assistant ami tomtom levante

Maserati z ważną umową! TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, dostarczy mapy, oprogramowanie nawigacyjne oraz usługi connected dla całkowicie nowego, samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego Maserati Intelligent Assistant (MIA).

Maserati podpisuje umowę z TomTom

Posiadacze modeli wkrótce dostępnych na rynku – Ghibli, Levante i Quattroporte – będą pierwszymi, którzy skorzystają z innowacyjnych funkcji firmy TomTom. To m.in. IQ Maps, traffic, usługi nawigacyjne, przewidywanie destynacji oraz interfejs użytkownika klasy premium. Ghibli, Levante i Quattroporte pojawią się na drogach w październiku. Pozostałe modele, takie jak niedawno zaprezentowany MC20 supercar, w 2021 roku.

– Cieszymy się, że nasza nawigacja klasy premium będzie teraz dostępna w ekskluzywnych, sportowych samochodach Maserati – powiedział Antoine Saucier, Managing Director w TomTom Automotive. – Kierowcy Maserati będą korzystać z bezproblemowej łączności i automatycznej aktualizacji map, by mogli łatwo dotrzeć do celu.

Samochodowy system informacyjno-rozrywkowy MIA obejmuje pełny pakiet usług TomTom w zakresie nawigacji oraz dostarczania informacji o ruchu drogowym. Jedną z nich jest TomTom EV, która pokazuje punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich dostępność. To przyda się kierowcom elektrycznych pojazdów z linii Folgore, zapowiadanych na 2021 r.

Maserati Intelligent Assistant. Dynamiczne mapowanie zasięgu

Nowością w samochodach Maserati jest dynamiczne mapowanie zasięgu. Pomoże prowadzącym pojazd w wizualizacji jego zasięgu poprzez wyświetlenie na mapie, jak daleko mogą jechać. Poziom naładowania akumulatora lub paliwa w samochodzie jest niewystarczający? Kierowca zostanie o tym poinformowany ostrzeżeniem na ekranie i skierowany do punktu ładowania lub stacji paliw.

Przewidywanie celu podróży to kolejna nowa funkcja. Pozwala systemowi nauczyć się, kiedy wybrać odpowiedni moment, by dostarczyć kierowcy wskazówek dotyczących jednego z jego ulubionych miejsc.

Chcemy, aby kierowcy Maserati po wejściu do swoich pojazdów mogli skupić się tylko na wrażeniach – powiedział Theo-Han Jansen, Head of e-Mobility and Connectivity w Maserati. – Nowa nawigacja TomTom ze zintegrowanym sterowaniem głosowym umożliwia bezproblemowe i bezpieczne doświadczenia.

Zintegrowane rozwiązanie firmy TomTom będzie wyświetlane zarówno na konsoli środkowej, jak i na panelu przyrządów. TomTom oferuje najwyższej klasy interfejs, który użytkownik może dostosować do własnych preferencji. Dlatego to zintegrowane podejście oznacza, że system MIA może wyświetlać na panelu przyrządów pojazdu wskazówki dotyczące pasa ruchu i zakrętu.

Pokaże też dane o fotoradarach, ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach. Dzięki tej funkcji kierowca ograniczy rozglądanie się na boki. Dlatego też skupić się tylko na drodze, zapewniając sobie płynną i bezpieczną jazdę.

minister rolnictwa nudny marudny tvn24 piątka dla zwierząt

Minister rolnictwa ostro do dziennikarza: „Wstyd w takiej stacji pracować”

lech wałęsa nie żyje wiek bolek twitter facebook

Wałęsa znów żegna się z rodakami. „Idę do wieczności, ledwo nogi ciągam”