w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Minister rolnictwa ostro do dziennikarza: „Wstyd w takiej stacji pracować”

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w ostrych słowach odniósł się do dziennikarza stacji TVN24. „Jest pan nudny i marudny” – odparł.

minister rolnictwa nudny marudny tvn24 piątka dla zwierząt
Fot. TVN24 / screenshot

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w ostrych słowach odniósł się do dziennikarza stacji TVN24. Nie da się ukryć, że telewizja ta nie dąży wielką sympatią rządu Zjednoczonej Prawicy. Z relacji mediów wynika, że minister pytany był o „Piątkę dla Zwierząt”.

Minister rolnictwa obraził dziennikarza? „Jest pan nudny i marudny”

Jest pan nudny i marudny. Wstyd w ogóle w takiej stacji pracować – takie słowa skierował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski do dziennikarza TVN24 w odpowiedzi na pytanie. Dziennikarz zadał je ministrowi podczas obchodów III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Bralinie.

Jak donoszą media, chodziło o pytanie dotyczące ustawy o nazwie „Piątka dla Zwierząt. Minister Ardanowski został jedynie zapytany o zdanie dotyczące zaproponowanym w ubiegłym tygodniu przez Jarosława Kaczyńskiego projekcie. Mowa o ustawie jednoznacznie regulującej kwestie ochrony praw zwierząt.

Projekt ustawy w tej sprawie jest już podobno gotowy. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ma nadzieję na ponadpartyjne poparcie przepisów. Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych  oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych.

Ardanowski nie popiera zakazu hodowli zwierząt futerkowych? „Mole je wcześniej zjedzą”

Ubój rytualny ma być dopuszczalny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Ustawa zakłada też zwiększeni kontroli społecznej ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska i koniec z łańcuchami dla psów.

Minister rolnictwa w trakcie wywiadu udzielonego w Polskim Radiu odnosił się do zakazu hodowli zwierząt futerkowych krytycznie. – Jeżeli postawimy to wszystko na głowie i stwierdzimy, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi, to jest początek końca cywilizacji chrześcijańskiej – mówił minister.

Zdaniem Jana Ardanowskiego (jak czytamy na portalu TVN24), „futro prędzej czy później po parudziesięciu latach się rozłoży albo mole je wcześniej zjedzą„. Z kolei „odzież, którą nosimy, odzież syntetyczna będzie się tysiąc lat rozkładała”.

Źródło: Dziennik.pl, TVN24

Anna Czartoryska Niemczycka instagram dzieci aktorka serial rodzice wikipedia

Anna Czartoryska-Niemczycka o przyjaźni damsko-męskiej. „Tylko pod pewnymi warunkami”

maserati intelligent assistant ami tomtom levante

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom