w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Kaczyński na kwarantannie, a PiS traci większość. Kryzys w Sejmie

Jarosław Kaczyński trafił właśnie na kwarantannę, bo miał styczność z osobą zakażoną koronawirusem. Ale to nie koniec kłopotów prezesa PiS.

kaczyński kwarantanna błaszczak sondaż spadek PiS większość sejmowa koronawirus epidemia rząd nie radzi sobie sznur karetek szpital na stadionie narodowym
Fot. Twitter

Jarosław Kaczyński trafił właśnie na kwarantannę, bo miał styczność z osobą zakażoną koronawirusem. Ale to nie koniec kłopotów prezesa PiS. Okazuje się, że sondaże lecą na łeb na szyję. Czy to powolny koniec rządów Zjednoczonej Prawicy?

Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Rząd buduje szpital na Stadionie Narodowym

Wielotygodniowe spory i awantury wewnątrz koalicji rządzącej zrobiły swoje. Do tego fakt, że rząd nie bardzo radzi sobie z epidemią. Rośnie liczba zajętych łóżek w szpitalach, zaczyna już w nich brakować miejsc. Rośnie też bilans ofiar koronawirusa z Chin.

Czy Zjednoczona Prawica stworzy rząd mniejszościowy? Tak może się stać, bo wielu polityków obozu władzy myśli o założeniu własnego koła. To by oznaczało jeszcze większy kryzys w PiS. Większy od tego, co mieliśmy okazję oglądać do tej pory. To z kolei doprowadzić może do przyspieszonych wyborów.

Na to wszystko Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Okazało się bowiem, że miał styczność z osobą zakażoną koronawirusem. Informację potwierdził już poseł PiS Radosław Fogiel. – Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu – napisał na Twitterze polityk obozu rządzącego.

PiS spada w sondażach. Morawiecki myśli o stanie wyjątkowym

Jeśli sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, nie wykluczamy takich możliwości – mówił w czwartek podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że rząd realnie rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego, jeśli liczba zakażeń się nie zmniejszy. Obostrzenia i czerwone strefy weszły w życie dopiero 2 dni temu, dlatego na efekty trzeba poczekać minimum 2 tygodnie.

Kaczyński traci powoli grunt. Jego partia notuje wielki spadek w sondażach. Jak donosi sondażownia IBRiS, poparcie dla PiS stopniało do poziomu 36 proc.. To o 6 punktów procentowych mniej niż jeszcze 2 tygodnie temu. Na problemach PiS nie zyskuje jednak za bardzo opozycja. To może oznaczać, że elektorat PiS po prostu pozostanie w domu, gdy będą wybory.

To nie koniec złych informacji. Koalicja Obywatelska drgnęła w sondażu, a jej poparcie wzrosło z 22,1 proc 2 tygodnie temu do 28,2 proc. Opozycja zbliża się do PiS – spełnia się w zastraszającym tempie czarny sen prezesa. Na to wszystko Polacy źle oceniają działania rządu w walce z epidemią. Równo 50 proc. Polaków jest zdania, że działania rządu nie ograniczają epidemii.

Źródło: WP, Onet, Twitter

Stanisław Kogut nie żyje. To były senator Prawa i Sprawiedliwości

jasnowidz jackowski krzysztof glanc przepowiednie bejrut wybuch 2020 najnowsze wizje

Jasnowidz Jackowski nie ma złudzeń. „To się stanie już za kilka dni”