w

Stanisław Kogut nie żyje. To były senator Prawa i Sprawiedliwości

Nie żyje Stanisław Kogut, polityk wielu kadencji i były senator Prawa i Sprawiedliwości. Zmarł w szpitalu w Gorlicach, wg reporterów RMF FM był zakażony koronawirusem.

Nie żyje Stanisław Kogut, znany opinii publicznej polityk wielu kadencji i były senator Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie zawieszono go w prawach członka partii z powodu rzekomych problemów z prawem. Zmarł w szpitalu w Gorlicach.

Stanisław Kogut nie żyje. To były senator PiS

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, 67-letni Stanisław Kogut był zakażony koronawirusem. Zmarł w szpitalu w Gorlicach. To zasłużony polityk.

Stanisław Kogut był polskim politykiem, działaczem związkowym i senatorem VI, VII, VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 1993 bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy NSZZ „Solidarność„. W wyborach w 2001 startował z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy, która nie uzyskała mandatów.

W 2005 wybrano go na senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim. W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski, otrzymując 162 139 głosów.

W wyborach w 2011 został ponownie wybrany z ramienia PiS do Senatu liczbą 102 185 głosów. W 2015 po raz kolejny uzyskał mandat senatora z ramienia PiS, otrzymując 111 782 głosy.

Stanisław Kogut i problemy z CBA

19 grudnia 2017 z Prokuratury Krajowej na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu polityka w związku z zamiarem przedstawienia mu zarzutów korupcyjnych. Tego samego dnia władze Prawa i Sprawiedliwości podjęły decyzję o zawieszeniu go w prawach członka ugrupowania.

Senator zaprzeczył stawianym zarzutom i oświadczył, że sam się zrzeknie immunitetu. Zrezygnował następnie z funkcji przewodniczącego senackiej Komisji Infrastruktury, a 21 grudnia odwołano go z tego stanowiska. 20 stycznia 2018 został senatorem niezrzeszonym.

Senatorowie nie zgodzili się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta, o co wnioskował prokurator. W związku z tym zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 1 miliona złotych.

W wyborach w 2019 kandydował jako niezależny, nie uzyskując reelekcji i od listopada 2019 przestał chronić go immunitet. W styczniu 2020 wraz z synem zatrzymali go funkcjonariusze CBA.

Wyróżniony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Człowiek Roku według czytelników Gazety Krakowskiej. Kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Był żonaty i miał troje dzieci.

Źródło: Twitter, Wikipedia

adam niedzielski minister zdrowia jestem przerażony epidemia wzrost zakażeń zgonów

Minister Zdrowia szczerze o stanie walki z epidemią. „Jestem przerażony”

kaczyński kwarantanna błaszczak sondaż spadek PiS większość sejmowa koronawirus epidemia rząd nie radzi sobie sznur karetek szpital na stadionie narodowym

Kaczyński na kwarantannie, a PiS traci większość. Kryzys w Sejmie