w ,

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka miała 82 lata. Przyczyny śmierci

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka przeżyła 82 lata. Była filmową i teatralną gwiazdą znaną z filmów i seriali.

hanna stankówna nie żyje przyczyny śmierci życie prywatne seksmisja na wspólnej
Fot. Filmoteka Narodowa, YouTube

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka miała 82 lata. Była filmową i teatralną gwiazdą. Widzowie kojarzą ją przede wszystkim z ról m.in. w „Seksmisji” czy z serialu „Na Wspólnej”.

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka przeżyła 82 lata

Tę niezwykle smutną wiadomość dla fanów kina potwierdził rano syn aktorki Kacper Lisowski. Aktorka na wielkim ekranie zadebiutowała mając zaledwie 19 lat. Był to film pt. „Prawdziwy koniec wielkiej wojny” Jerzego Kawalerowicza.

Najbardziej znana jednak z roli odegranej w filmie „Seksmisja„, gdzie wcieliła się w doktor Teklę. Grała tam szefową kobiecego oddziału Genetix.

Przyczyny śmierci aktorki nie zostały oficjalnie podane.

Hanna Stankówna trędowata. Życie prywatne i kariera

Hanna Stankówna urodziła się 4 maja 1938 r. w Poznaniu. Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. W wieku 19 lat wystąpiła w dramacie Jerzego Kawalerowicza Prawdziwy koniec wielkiej wojny.

W 1959 ukończyła studia na PWST w Warszawie. W latach 1959-1999 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Jedną ze swoich najważniejszych ról teatralnych zagrała w warszawskim Teatrze Stara Prochownia w przedstawieniu „Chrabąszcze” Mariana Pankowskiego.

POLECAMY:
Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor zmarł na raka, miał 68 lat

Seksmisja. Szefowa Genetix

Występowała w radiowej powieści W Jezioranach. Zagrała w około pięćdziesięciu przedstawieniach Teatru Telewizji, Teatru Polskiego Radia oraz w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych, takich jak „Samotność we dwoje„, „Trędowata„, „07 zgłoś się„, „Seksmisja„, „Panna z mokrą głową„, Barwy szczęścia czy „Na Wspólnej„.

Żona krytyka literackiego Jerzego Lisowskiego (zmarł w 2004 roku), z którym miała syna Kacpra Lisowskiego. W 1987 r. została doceniona Srebrnym Krzyżem Zasługi, a rok później – odznaką Zasłużony dla Teatru Polskiego w Warszawie. W 1995 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Zmarła w poniedziałek 14 grudnia. Miała 82 lata.

zima 2020 prognoza samochód przygotowanie do sezonu auto opony zimowe

Zima 2020. Jak przygotować swoje auto na mroźne dni?

rząd wycofuje się z obietnicy prąd rekompensaty sasin energia elektryczna ulga

Rząd wycofuje się z kolejnej obietnicy. Nie będzie ulgi na prąd?