w

Dieta indywidualna. Dlaczego warto ją stosować?

W dzisiejszych czasach każdy z nas marzy o pięknej sylwetce, zdrowym wyglądzie oraz dobrym samopoczuciu. Coraz popularniejsze stało się chodzenie do dietetyka, aby ten pomógł nam w osiągnięciu wyznaczonego celu.

dieta indywidualna czy warto opinie zalety wady przykłady online catering

Dieta indywidualna jest rozpisanym przez dietetyka jadłospisem na określony okres czasu. Wiele osób jednak rezygnuje z tego, ponieważ boją się, że dieta będzie monotonna i pozbawiona smacznych potraw. Oprócz tego dania mogą okazać się zbyt problematyczne w przyrządzeniu i szybko zrezygnujemy z kontynuacji. Czy jednak musi tak być? 

Czym jest dieta indywidualna?

Po przeprowadzonej wcześniej konsultacji dietetyk dopasowuje ją do naszych wszelkich potrzeb tak jak ma to miejsce w każdej podobnej sytuacji. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji i cateringów, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę, jednak brak możliwości personalizacji zniechęca potencjalnych klientów.

W tym przypadku w pakiecie dostajemy kilku lub kilkunastodniowy jadłospis w formie PDF, który uwzględnia wszelkie zamienniki. listę zakupów oraz tabelę pomiarów. Oprócz tego w każdej chwili możemy odezwać się do naszego dietetyka prowadzącego z wszelkimi pytaniami.

Jakie zalety nad innymi dietami ma dieta indywidualna?

Przede wszystkim w porównaniu do innych proponowanych na rynku opcji jest stosunkowo tania i prosta. Nie dostajemy sztywnego planu na zasadzie „W poniedziałek zjedz owsiankę, a w środę rosół„. Dieta indywidualna zawiera rozpiskę posiłków na określony czas, w którym sami możemy dostosować sobie posiłki do dnia, tak aby mieć czas na zjedzenie zalecanej liczby kalorii. Oprócz tego posiada zamienniki produktów co pozwala nam na dopasowanie potraw do swojego gustu kulinarnego.

Możesz poprosić swojego dietetyka o rozpisanie jej w taki sposób, aby raz przygotowane jedzenie starczyło Ci na kilka porcji. W ten sposób możesz znacznie zaoszczędzić czas, a przy tym zdrowo się odżywiać. Oprócz tego w pliku dostaniesz także listę zakupów, która zapobiegnie pominięciu potrzebnych produktów potrzebnych.

Po drugie z taką listą możesz wygospodarować jeden dzień w tygodniu na zakupy i nie zamartwiać się tym czy znajdziesz dzisiaj chwilę, aby udać się do sklepu. Często dietetycy umożliwiają także jednorazową korekty Twojej diety. Oznacza to, że całkowicie bezpłatnie możesz skonsultować swoje uwagi tak, aby zdrowe odżywianie było dla Ciebie smaczne i przyjemne.

Czy dieta indywidualna jest skuteczna?

Każda dobrze zbilansowana dieta przynosi efekty. Kluczem do osiągniecia wymarzonej sylwetki jest przede wszystkim spożywanie odpowiedniej ilości kalorii, które dostarczą Ci wszelkich wartości odżywczych. Choćbyś ćwiczył po kilka godzin na siłowni, ale żywił się samymi burgerami i frytkami nigdy nie osiągniesz idealnej sylwetki, a na pewno nie w odpowiedni dla swojego organizmy sposób.

Ważne jest, aby zadbać o siebie także od zewnątrz. Oczywiście nie ma nic złego w zjedzeniu od czasu do czasu fast fooda, bo wszystko jest dla ludzi. Poza tym możesz poprosić swojego dietetyka, aby przygotował Twój plan żywieniowy tak, abyś mógł w nim zawrzeć swoje ulubione potrawy. 

Dieta indywidualna jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego. Jak widać nie musisz się niczym ograniczać, aby poczuć się dobrze we własnym ciele. Oprócz tego stała możliwość konsultacji i uzupełnianie tabeli pomiarów pozwoli Ci na monitorowanie swojego progresu. Jeśli więc zastanawiasz się nad zleceniem rozpisania takiej diety nie pozostaje Ci nic innego jak spróbować i cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz efektami wizualnymi.

Współautorem publikacji jest Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowy hotel ze strefą SPA i Medical Center.

tomasz jacyków koronawirus epidemia szczepionka covid

Tomasz Jacyków o szczepionce na COVID. „Uratować nas może tylko…”

dramat pies lubin 9 piętro sprawca policja

Dramat! Pies wyrzucony w mróz na parapet na 9. piętrze! [NAGRANIE]