w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Maseczki chirurgiczne obowiązkowe, zakaz noszenia przyłbic. Nowe informacje

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne zmiany w rozporządzeniu dotyczącym noszenia maseczek. To między innymi zakaz noszenia przyłbic.

koniec maseczek maseczka chirurgiczna od kiedy data odmrazanie gospodarki

Maseczki chirurgiczne mają być obowiązkowe, będzie też zakaz noszenia przyłbic oraz maseczek materiałowych. Zdaniem ministerstwa takie sposoby zabezpieczania się przed koronawirusem nie zdają egzaminu. Do Polski puka też coraz głośniej trzecia fala epidemii.

Maseczki chirurgiczne w miejsce materiałowych. Zakaz noszenia przyłbic

Andrzej Horban, główny doradca premiera w zakresie walki z koronawirusem, wywołał wielkie zamieszanie. Z jego wypowiedzi wynika, że jeszcze dziś ma zostać wydane nowe rozporządzenie dotyczące obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. To prawdopodobnie koniec maseczek z materiału, chust i przyłbic.

Lekarz był przepytywany przez dziennikarzy stacji TVN24. Podczas rozmowy przyznał, że ma nadzieję, że maseczki chirurgiczne będą jedynymi, które będzie wolno nosić. Jego zdaniem są po prostu skuteczniejsze. Można będzie też nosić ochronę z filtrami.

Minister zdrowia zdementował jednak informację, że aktualizacja rozporządzenia ma nastąpić dziś, tj. 19 lutego.

Koniec z przyłbicami i maseczkami bawełnianymi?

Zdaniem ministra przyłbice też już do niczego się nie nadają, bo nie zapewniają nawet w połowie bezpieczeństwa takiego, jak zwykła maseczka. Debata na ten temat w resorcie wciaż trwa. Czy przez zmiany w rozporządzeniu dojdzie do tego, że zmniejszy się ponownie dostępność profesjonalnych masek?

Wypowiedź prof. Horbana została również zdementowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z dziennikarzem stacji radiowej RMF FM.

Maski chirurgiczne to maseczki jednorazowe, które można już bez problemu kupić w aptekach. Najnowsze badania pokazują, że najlepiej jest nosić dwie maseczki chirurgiczne na raz. Z drugiej strony WHO zaleca stosowanie jednorazowych maseczek chirurgicznych w domu.

Wybór ostatecznie i tak będzie należał do obywateli, bo minister wspomina, że to wszystko to jedynie rekomendacje i sugestie.

Źródło: Wprost, TVP Info

krzysztof jackowski youtube najnowsze wizje 2021 trump USA cennik

Jackowski przerażony wizją. „To się stanie w tym roku!” Podał dwa terminy

pacjenci kolejki

Pacjenci wściekli na rząd. Ten planuje na łożyć na nich nowe kary pieniężne