w ,

Pojemniki do segregacji śmieci – przegląd modeli. Co wybrać?

Segregowanie śmieci nie musi być skomplikowane. Wystarczą specjalne pojemniki do segregacji, by wygodnie sortować odpadki.

Segregowanie śmieci nie musi być skomplikowane. Razem ze specjalnymi pojemnikami można łatwo i wygodnie sortować produkowane przez siebie odpadki. Sprawdź nasz przegląd pojemników do segregacji i wybierz takie, które sprawdzą się w Twoim domu!

Wybierając odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci, należy przede wszystkim kierować się dostępną przestrzenią w miejscu, w którym mają zostać ustawione. Oczywiście, im więcej miejsca, tym łatwiej można gospodarować odpadami, ale nie oznacza to, że tam, gdzie jest go niewiele, musi być to mozolne i męczące.

Potrójny kosz na śmieci w okrągłym kształcie

Bardzo prostym i jednocześnie kompaktowym modelem do segregowania śmieci jest kosz okrągły składający się z trzech osobnych pojemników – na szkło, papier, tworzywa i metal. Taki kosz może bez problemu zmieścić się pod zlewozmywakiem w kuchni, dlatego sprawdzi się nawet w mniejszych domach.

Dzięki temu, że kosze są osobne, można korzystać z nich jeszcze wygodniej – wystarczy zadbać jeden, gdy chce się wyrzucić konkretny rodzaj śmieci bez konieczności dźwigania całego pojemnika.

Trzy osobne pojemniki do segregacji

Tam, gdzie miejsca do dyspozycji jest więcej, można wykorzystać trzy osobne pojemniki do segregacji śmieci. W sklepach na kupujących czeka wiele modeli w różnych wymiarach i pojemnościach, dlatego można dopasować je specjalnie do dostępnej przestrzeni.

Kosze często są dodatkowo oznaczane kolorami – zielony na szkło, żółty na tworzywa i metal, a niebieski na papier, co ułatwia sortowanie śmieci.

Pojemniki do sortowania w meblach kuchennych

Gdy lubisz funkcjonalne rozwiązania i porządek, w takim przypadku kapitalnym pomysłem będą pojemniki do segregacji śmieci zamontowane w meblach kuchennych. Najlepiej umieścić je w wysuwanych szufladach, dlatego można mieć do nich szybki i łatwy dostęp. Gdy pojemniki są wyjmowane, wtedy można także łatwiej je opróżniać.

Stojak na worki do segregacji śmieci

W wielu polskich miejscowościach segregowane śmieci przekazywane są do służb komunalnych w workach. Właśnie dlatego można zdecydować się wtedy na stojak na worki do segregacji. Stojak składa się ze stelaża oraz z pokryw.

POLECAMY:
Naklejki na śmieci? Nowy pomysł rządu na segregowanie odpadów

Na stelażu umieszcza się worki, dlatego można łatwo wrzucać do nich odpadki. Gdy worek się zapełni, wystarczy tylko wyjąć worek. Następnie zawiązać go i przenieść w inne miejsce, gdzie może zaczekać do jego odebrania.

Zestaw pojemników układanych na sobie

Praktycznym sposobem na sortowanie są także pojemniki do segregacji śmieci układane na sobie. Dzięki temu, że można ułożyć je w pionie i dzięki temu zaoszczędzić miejsce.

nauczycielka leszno zespół szkół ekonomicznych śmierc szczepionka nop odczyny poszczepienne

Nauczycielka z Leszna zmarła po szczepionce? Dusiła się, była reanimowana

rząd ministerstwo środowiska zaostrzenie kar nielegalne wysypiska śmieci 25 lat więzienia

Rząd wypowiada nową wojnę. 25 lat więzienia. Lepiej TEGO nie robić