w

Spełnia się czarny scenariusz ministra zdrowia. Dwa ogniska w trzech miastach

Obecność wirusa w trzech miastach w Polsce potwierdził podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

indyjska mutacja koronawirusa w polsce śmiertelność odporność na szczepionki
Fot. TVP Info (live screen)

Czarny scenariusz ministerstwa zdrowia zaczyna się sprawdzać. Indyjska mutacja koronawirusa pojawiła się w Polsce, choć wszyscy liczyli, że do tego nie dojdzie. Obecność wirusa w trzech miastach w Polsce potwierdził podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Indyjska mutacja koronawirusa już w Polsce. Jedna osoba nie żyje. Dwa ogniska w trzech miastach

Minister Adam Niedzielski potwierdził dziś, że indyjska mutacja koronawirusa jest już w Polsce. Dotyczy to trzech miast. W Warszawie i Zambrowie stwierdzono w sumie 24 zakażone osoby. Wśród 8 przypadków mutacji indyjskiej potwierdzono testem. W sumie odnotowano 2 ogniska nowej wersji wirusa.

W ognisku w Katowicach potwierdzono z kolei 27 osób zakażonych. Wśród nich potwierdzono 4 przypadki mutacji indyjskiej. Ta wersja wirusa obecnie straszy cały świat i może się okazać, że to ona rozpocznie czwartą falę epidemii w Polsce. Trwają działania mające na celu odizolowanie zakażonych osób.

Wciąż musimy być przygotowani do kolejnej fali, o ile nowe mutacje nie znajdą się w zakresie ochrony szczepień. Jednym z głównych wysiłków i wyzwań będzie stworzenie skutecznego mechanizmu śledzenia mutacji wirusa w Polsce – powiedział Adam Niedzielski.

Potwierdzono, że misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach są zakażone indyjskim wariantem wirusa SARS-CoV-2. Sanepid potwierdził, że część misjonarek brała udział w rekolekcjach razem z siostrą zakonną z Indii.

Indyjska mutacja koronawirusa a skuteczność szczepionek przeciw COVID-19

Na konferencji ogłoszono również, że turyści z Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki będą z automatu poddawani kwarantannie. Nie będzie możliwości uniknięcia jej. 4 maja minister zdrowia podał, że w Polsce wykryto już 16 przypadków zakażenia mutacją z Indii

POLECAMY:
Celebryci tracą pracę przez koronawirusa. "Trzeba pomyśleć o innych sposobach zarabiania"

Aktualnie nie ma potwierdzonych informacji, że nowa mutacja omija szczepionki oraz przeciwciała, ale już obserwuje się, że może do takiego zjawiska dochodzić. Wariant indyjski ma w sobie mutację oznaczoną symbolem E484Q zbliżoną do E484K. Ta druga występuje w wariancie południowoafrykańskim i brazylijskim, doczekała się miana „mutacji ucieczki„.

Źródło: TVN24, Onet

bezrobotny ubezpieczenie zdrowotne członka rodzina nfz składka urząd pracy chorobowe szpitalne

Bezrobotni, emeryci i renciści znów na celowniku rządu. Idą zaskakujące zmiany

Piesi w Polsce w niebezpieczeństwie! Niepokojące doniesienia