w

Nowe przepisy właśnie weszły w życie. Można łatwo dostać 14 tys. zł kary

W życie weszły właśnie nowe przepisy, które umożliwiają nakładanie wysokich kar na obywateli. Na szczęście nie dotyczy to każdego.

wykroczenie skarbowe kary nowe stawki 14 tys. zł ustawa po podatku akcyzowym

W życie weszły właśnie nowe przepisy, które umożliwiają nakładanie wysokich kar na obywateli. Od 1 maja zmieniły się zapisy ustawy o podatku akcyzowym. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela i kto jest narażony na sankcje?

Wykroczenie skarbowe. Od 1 maja surowsze kary

Wykroczenie skarbowe od 1 maja to coś, co spędzi sen z powiek wielu obywateli. Nie warto go popełniać, bo można dostać bardzo surowe kary. Właśnie z początkiem maja zaostrzeniu uległy przepisy ustawy o podatku akcyzowym, a co za tym idzie, wymiar kary. Nowelizacja może uderzyć niektórych mocno po kieszeni.

Andrzej Duda 8 kwietnia, podpisał nowelizację przepisów, które podnoszą do pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia maksymalne stawki kar finansowych. W praktyce oznacza to, że dopuszczając się wykroczenia skarbowego po 1 maja 2021 r., kara może wynieść nawet 14 tys. zł. Do tej pory było to 5,6 tys. zł. Dolna granica grzywny również została podniesiona do poziomu 280 zł.

To wszystko wygląda na pierwszy rzut oka mocno niekorzystnie, wręcz przerażająco. Jednak przedstawiciele Ministerstwa Finansów studzą nastroje. Na przykład osoby, które nie złożyły formularza PIT do końca kwietnia po kieszeni nie dostaną, a to tacy obywatele obawiali się kar najmocniej.

Najcięższe wykroczenia. Przemytnicy i handlarze pod lupą

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym pozwala na nakładanie surowszych sankcji na wszystkich, którzy z premedytacją łamią prawo. Rząd na celownik wziął przede wszystkim wszelkiej maści przemytników i handlarzy nielegalnymi wyrobami obłożonymi akcyzą (w tym papierosy i alkohol).

Sprawca wykroczenia skarbowego, który w momencie zatrzymania przez służby przyjmie mandat, nie będzie musiał pojawiać się w sądzie i tym samym uniknie rozprawy. Ale to nie koniec zmian w przepisach. W nowelizacji jest też trochę nowinek dotyczących przedsiębiorców, którzy drogą elektroniczną wysyłają do ministerstwa deklaracje dot. podatku akcyzowego.

Podniesione kwoty kar to kolejny element walki rządu z przestępcami skarbowymi, wyłudzaczami i handlarzami nielegalnym towarem.

podwyżki dla nauczycieli 2021 2022 czarnek minister edukacji rozporządzenie solidarność tabela

Podwyżki dla nauczycieli 2021. Ujawniono treść rozporządzenia. Nie jest dobrze

jackowski przepowiednia kanał sueski sprawdzone wizje youtube

Jackowski przewidział to trzy miesiące temu. Wszystko się sprawdziło