w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Podwyżki dla nauczycieli 2021. Ujawniono treść rozporządzenia. Nie jest dobrze

Czy od 1 września nauczyciele będą zarabiać więcej? Znamy treść nowego rozporządzenia ministerstwa edukacji.

podwyżki dla nauczycieli 2021 2022 czarnek minister edukacji rozporządzenie solidarność tabela

Podwyżki dla nauczycieli to temat, który latem tego roku będzie generował wiele emocji. W Dzienniku Ustaw pojawiło się właśnie nowe rozporządzenie. Wiemy, o ile wzrosną pensje od nowego roku szkolnego. Nauczyciele prawdopodobnie będą załamani.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września. Jest rozporządzenie

1 września 2021 roku będą prawdopodobnie zarabiać dokładnie tyle, co rok wcześniej. Tak, to nie żart. Podwyżka wyniesie okrągłe 0 zł. W tym roku na żadne podnoszenie pensji nauczycieli nie ma szans, bo budżet państwa jest w rozsypce.

W Dzienniku Ustaw zamieszczono nowe rozporządzenie dotyczące wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w tym roku. Minimalna podstawa wynagrodzenia nauczycieli ani drgnie. Warto wspomnieć, że zasadnicza pensja jest jedną ze składowych wynagrodzeń nauczycieli.

Ustawa budżetowa na 2021 rok zakłada kwotę bazową dla nauczycieli na poziomie 3537,80 zł. Co ciekawe, w rozporządzeniu ministra edukacji, a konkretnie w załączniku do niego, wyszczególniono aż 12 stawek dodatkowo wpływających na ostateczną pensję nauczycieli. Niestety, ale one też nie zostaną podniesione.

Wynagrodzenia nauczycieli wzrosną dopiero w 2022 r.

NSZZ „Solidarność” ujawniło, że przez ostatnie miesiące ostro negocjowało z ministrem edukacji konieczność podwyższenia pensji nauczycieli. Nieoficjalnie wiadomo, że resort ugiął się. Zmiany być może wejdą w życie, ale dopiero w 2022 r.

Namawialiśmy, przekonywaliśmy – i w końcu się udało. W poniedziałek minister Przemysław Czarnek w rozmowie ze mną zapowiedział, że resort ma przygotowaną propozycję zmiany wynagrodzeń – stwierdził Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność„, cytowany przez Portal Samorządowy.

POLECAMY:
Minister rolnictwa wzywa nauczycieli do pracy na wsi. Ostra reakcja ZNP

Rozporządzenie zakładające 0 zł podwyżki wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw.

Źródło: Money.pl, INN Poland

pogrzeb podczas epidemii koronawirusa

SMUTNE Pogrzeb 13-latka w dobie wirusa. Matka oglądała online

wykroczenie skarbowe kary nowe stawki 14 tys. zł ustawa po podatku akcyzowym

Nowe przepisy właśnie weszły w życie. Można łatwo dostać 14 tys. zł kary