w ,

Uwielbiasz grillowanie? Zainwestuj w płytę żeliwną do grilla!

Sezon grillowy rozpoczął się już na dobre. To zatem dobry moment, aby kupić nowy grill lub uzupełnić swój obecny sprzęt o nowe wyposażenie.

płyta grillowa z żeliwa grill majówka mięso na grilla potrawy

Standardowy grill ma ruszty, na których układa się produkty przeznaczone do grillowania. Chociaż ruszt dobrze sprawdza się przy szykowaniu kiełbasek, to jednak znacznie więcej możliwości zapewni płyta żeliwna do grilla.

Sezon grillowy rozpoczął się już na dobre. To zatem dobry moment, aby kupić nowy grill lub uzupełnić swój obecny sprzęt o nowe wyposażenie, z którym przygotowywanie chrupiących i aromatycznych potraw będzie jeszcze łatwiejsze.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na zakup płyty żeliwnej do grillowania, którą można stosować zamiast albo na rusztach. Dlaczego warto ją kupić? Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Płyta grillowa z żeliwa – dlaczego warto?

Żeliwne płyty do grillowania przeznaczone są do praktycznie każdego typu potrawy. Można grillować na nich mięsa, warzywa, ryby, owoce morza i inne drobne, delikatne przysmaki.

Najczęściej płyta żeliwna do grilla – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-gladka-do-grilla-42cm-x-40cm/3 wyróżnia się dwustronną budową. Z jednej jest płaska, natomiast z drugiej wyposażona w rowki. Dzięki temu, że nie ma żadnych ażurowych przestrzeni, nie ma ryzyka, że grillowane produkty wypadną za kratki. Ogranicza się także wypływ tłuszczu i spalanie, które powoduje powstanie szkodliwych związków chemicznych.

Wybór płyty żeliwnej pozwala również na uzyskanie odpowiednich parametrów temperatury. Żeliwo nagrzewa się równomiernie i szybko, a potem przez długi czas oddaje ciepło. Dzięki temu umieszczone na nim produkty są wypieczone równomiernie.

Jaką płytę żeliwną do grillowania kupić?

W sklepach można znaleźć dzisiaj wiele typów płyt grillowych z żeliwa. Najlepiej dopasować ją do rozmiaru grilla. Wybrane modele grillów pozwalają na używanie płyt zamiast rusztu, natomiast w tych, które nie są przystosowane do ich stosowania fabrycznie, płytę można po prostu położyć na ruszcie.

Najbardziej uniwersalna będzie płyta grillowa dwustronna, czyli z jednej strony płaska, a z drugiej żebrowana, dlatego nada się do różnych produktów.

Ile kosztuje płyta żeliwna do grilla?

Za produkt jak płyta żeliwna do grilla należy zapłacić najczęściej od około 200 do 400 zł w zależności od jej wielkości i wymiarów.

Żeliwne płyty można obecnie zakupić w sklepach prowadzących sprzedaż grillów i artykułów grillowych. Szeroka gama produktów czeka na klientów w sklepach internetowych, które wysyłają je bezpośrednio do klienta, na przykład kurierem albo do paczkomatu.

Gdy zatem szukasz nowych możliwości w grillowaniu, postaw na płytę grillową. Razem z nią odkryjesz całkowicie nowe smaki dań, jakie można przyszykować na grillu!

kaczyński zaniepokojony prezes pis sondaż schyłek rządów pis przedterminowe wybory

Kaczyński otrzymał kolejne złe wieści. Otoczenie prezesa zaniepokojone

terapia dla par psychoterapia kiedy się zdecydować problemy w małżeństwie

Terapia dla par. Kiedy warto? Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?