w ,

Terapia dla par. Kiedy warto? Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

Często wsparcie dobrego psychoterapeuty wystarczy do tego, aby rozwiązać problemy, które nawarstwiają się od lat.

terapia dla par psychoterapia kiedy się zdecydować problemy w małżeństwie

Gdy w związku się nie układa, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologicznej. Często wsparcie dobrego psychoterapeuty wystarczy do tego, aby rozwiązać problemy, które nawarstwiają się od lat. Kiedy warto udać się na psychoterapię dla par? Jak wybrać odpowiedni gabinet psychoterapeutyczny?

Na czym polega psychoterapia dla par?

Psychoterapia, która prowadzona jest przez wykwalifikowanego psychoterapeutę, ma na celu pomoc psychologiczną tym osobom, które nie mogą samodzielnie poradzić sobie z problemami w swoim życiu.

Terapia tego typu skierowana jest nie tylko do pojedynczych osób, lecz również dostępna jest jako terapia dla par. Wówczas przeznaczana jest ona dla małżeństw, narzeczonych, a także osób w niesformalizowanych związkach.

Psychoterapia dla par jest prowadzona podobnie jak terapia indywidualna, czyli terapeuta spotyka się z parą, wsłuchuje się w jej problemy i pomaga w ich rozwiązaniu. Aby uzyskać odpowiednie efekty terapii, należy wziąć udział w kilku lub kilkunastu wizytach w zależności od stopnia złożoności problemów oraz od przebiegu postępów terapii.

Psychoterapia dla par – kiedy warto?

Terapia psychologiczna dla par skierowana jest do tych osób, które doświadczają trudności w relacjach z bliską osobą, chciałyby znaleźć ich przyczynę oraz je rozwiązać. Terapia pomaga wtedy w zrozumieniu sposobu myślenia partnera, jego potrzeb oraz stanowi motywację do zmian.

Kiedy warto podjąć terapię dla par?

  • Wzajemne oskarżanie się.
  • Brak możliwości porozumienia się.
  • Trudności w wyrażaniu swoich potrzeb w związku.
  • Nadmierna zazdrość jednego z partnerów.
  • Zdrada lub poczucie zdrady partnera.
  • Problemy natury seksuologicznej.

Oczywiście, są to jedynie przykładowe sytuacje, gdy pomoc psychoterapeuty jest bardzo istotna. Warto jednocześnie podkreślić, że gotowość do podjęcia terapii powinien wyrazić każdy z partnerów, ponieważ w przeciwnym przypadku może okazać się on po prostu nieskuteczna.

Gdzie zapisać się na terapię dla par?

Znalezienie dobrego psychoterapeuty dla pary ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami.

POLECAMY:
Pfizer. Zaszczepieni mocno się zmartwią. Producent szczepionki ujawnił ważne dane

Osobom chcącym skorzystać z pomocy jak terapia dla par Poznań daje dostęp do wielu gabinetów, w których można otrzymać ją od renomowanych psychoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem.

Najlepiej zapoznać się wcześniej z opiniami na temat psychoterapeutów w swojej okolicy. Dzięki temu będzie można wybrać specjalistę, który ma duże doświadczenie, odpowiednie podejście, a także cieszy się dużą popularnością wśród swoich klientów.

płyta grillowa z żeliwa grill majówka mięso na grilla potrawy

Uwielbiasz grillowanie? Zainwestuj w płytę żeliwną do grilla!

500 plus za szczepienia maspex tylko dla zaszczepionych socjalne

500 plus tylko dla zaszczepionych rodziców? Nowa propozycja