w

Windows 11 nie dla każdego! Tą aplikacją sprawdzisz, czy dostaniesz go za darmo

Twórca nazywa go „Windowsem jutra”, ale okazało się, że nie każdy będzie mógł go używać. Sprawdź, czy Twój komputer udźwignie nowy system!

windows 11 premiera pc health check pobierz iso wymagania
Fot. Materiały prasowe

Microsoft oficjalnie zaprezentował nowy system operacyjny Windows 11. Nowy wygląd, nowy interfejs, szybsze działanie, wspieranie Androida… to tylko część zmian. Twórca nazywa go „Windowsem jutra„, ale okazało się, że nie każdy będzie mógł go używać.

Windows 11 premiera. Czy będzie za darmo i kto go dostanie?

Windows 11 to całkiem nowa generacja systemu od Microsoftu. Będzie on oficjalnie dostępny na koniec 2021 roku. Ujawniamy już dziś, jak sprawdzić, czy będzie działał na naszym komputerze i co należy zrobić, by móc go uruchomić i otrzymać za darmo.

Poniżej lista minimalnych wymagań.

Windows 11 – wymagania sprzętowe

  • 1 Ghz, 64-bitowy, 2-rdzeniowy procesor
  • 4 GB RAM
  • 64 GB miejsca na dysku
  • Przynajmniej 9-calowy wyświetlacz
  • Rozdzielczość minimalna: 1366 na 768 pikseli
  • Karta kompatybilna z DirectX 12, wsparcie dla sterownika WDDM 2.0

PC Health Check – tym sprawdzisz, czy Windows 11 jest dla Ciebie

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy Windows 11 będzie działał na naszym komputerze, jest użycie programu PC Health Check od firmy Microsoft. Jeśli nasz komputer przejdzie poprawnie test, będzie to oznaczać, że nowy system będzie działał bez zarzutu.

Aktualizacja Windows 10 do Windows 11 będzie dostępna całkowicie za darmo w przypadku osób posiadających licencję dla Windows 10. To wspaniała wiadomość. Niestety, jeśli komputer nie spełni minimalnych wymagań, trzeba będzie go usprawnić i unowocześnić. Trzeba będzie to zrobić do 2025 roku, bowiem wóczas Windows 10 nie będzie już wspierany przez Microsoft.

Windows 11 wymagania. Błędny komunikat o braku kompatybilności

Na całym świecie internauci publikują informacje o błędzie o treści „Your PC can’t run Windows 11” („Twój komputer nie uruchomi Windows 11”). Błąd spowodowany jest przez wspomnianą aplikację PC Health Check sprawdzającą stan kompatybilności naszego komputera z wymaganiami WIndows 11.

Jak się okazało, za komunikatem kryje się błąd i w ciągu kilku tygodni ma pojawić się aktualizacja aplikacji. Chodzi o to, aby program ocenił faktyczny stan komputera. Komunikat może wprowadzać właściciela komputera w błąd.

Źródło: Komputer Świat, Interia

aleksander kwaśniewski wiek życiorys ojciec partia memy

Wyciekło nieznane zdjęcie Aleksandra Kwaśniewskiego. Trudno było go rozpoznać

andrzej duda covid szczepienia działanie skuteczność

Andrzej Duda kwestionuje działanie szczepionek? Zaskakująca wypowiedź prezydenta