w ,

Planujesz wakacje? Lepiej się dobrze zastanów! Rząd znów planuje lockdown

Dziennik „Fakt” dotarł do planów rządu Mateusza Morawieckiego. Zakładają one kolejny lockdown już na jesień. Czy Polacy to zniosą?

jesień lockdown restrykcje plany rządu ujawnione wariant delta

Wariant Delta koronawirusa straszy cały świat. Dlatego nasz rząd planuje na jesień kolejny lockdown – czytamy w dzienniku „Fakt”. Według doniesień rozpatrywane są przez premiera bardzo ostre restrykcje.

Lockdown na jesień? Dziennik „Fakt” potwierdza plany rządu

Jak czytamy w dzienniku, jego dziennikarze dotarli do dokumentów, które dotyczą ostrych restrykcji i kolejnego zamknięcia kraju. Rząd ma konkretny plan. Jak czytamy, „rozpatrywane są dość restrykcyjne, lockdownowe scenariusze na jesień„. Ujawniono też informacja na temat potencjalnego wprowadzenia turystycznego bonu dla seniorów.

Wątpliwości budzi zasadność rozszerzenia zakresu beneficjentów Polskiego Bonu Turystycznego o grupę emerytów i rencistów, w sytuacji gdy niepewne jest zainteresowanie świadczeniem przez tę grupę w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r., gdyż zainteresowanie to będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, która w okresie jesienno-zimowym może ulec zmianie – twierdzi wiceminister Piotr Patkowski.

Wariant Delta zdemoluje wakacyjne plany

Dziennikarze twierdzą (po analizie dokumentów), że rząd planuje na jesień ponowne zamknięcie gospodarki i ostre restrykcje. Między innymi chodzi o kolejne zamknięcie hoteli. Wszystkie decyzje są skutkiem panoszącej się w Europie mutacji koronawirusa potocznie zwanej Delta.

Ta wersja wirusa jest o wiele bardziej zakaźna, powoduje cięższy przebieg choroby i jeszcze częściej śmierć pacjenta. Nowa odmiana jest w wielu krajach odpowiedzialna za większość nowych przypadków zakażeń.

Informacje te potwierdza Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).. Zdaniem ekspertów tej organizacji, wariant Delta do końca sierpnia będzie odpowiadał już za 90 proc. wszystkich zakażeń.

Źródło: Fakt, Gazeta.pl

andrzej duda covid szczepienia działanie skuteczność

Andrzej Duda kwestionuje działanie szczepionek? Zaskakująca wypowiedź prezydenta

szczepionki sinovac chiny bahrajn wariant delta koronawirus czwarta fala skuteczność

Szczepionki tych producentów nie działają? Niepokojące wieści. Ludzie nadal chorują