w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

„Albo szczepionka, albo więzienie.” Prezydent szokuje: „Jak dla mnie, możecie umierać”

Nowe pomysły prezydenta wzbudziły nie lada oburzenie. Ogłosił on, że antyszczepionkowcy będą mieli zakaz wychodzenia z domów.

filipiny więzienie niezaszczepieni covid koronawirus prezydent

Szczepienia na całym świecie idą jak po grudzie. Coraz mniej ludzi chce przyjąć swoją dawkę przeciwko COVID-19. Kolejni rządzący na świecie prześcigają się w pomysłach, jak tu zachęcić do szczepień. Niektórzy jednak chcą rozwiązań wyjątkowo kontrowersyjnych.

„Macie wybór – albo szczepionka, albo więzienie”

Trzeba przyznać, że propozycje zachęt ogłoszone w ostatnich dniach przez prezydenta Filipin wywołały spore oburzenie. Oczekuje on, że antyszczepionkowcy nie będą mogli opuszczać swoich domów, skoro nie chcą się szczepić. Jego zdaniem zagrażają zdrowiu i życiu pozostałych obywateli.

W kraju nastała fala wielkiego oburzenia po jego słowach. Ale to nie koniec, bo wcześniej wpadł na pomysł, aby osoby, które nie chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, po prostu zamykać w więzieniach. Tego jednak ostatecznie nie wcielono w życie między innymi z przyczyn logistycznych.

Agencja informacyjna Associated Press podała, że Filipiny należą do krajów, gdzie mało kto interesuje się szczepieniami. Rządzący krajem nie wiedzą już, co z tym fantem zrobić. Ze 108 milionów mieszkańców państwa, tylko 7 zostało zaszczepionych w pełni dwiema dawkami.

Środowiska antyszczepionkowe z zakazem wychodzenia z domu?

Prezydent Filipin uznał więc, że może o wiele łatwiej będzie (skoro nie ma tylu więzień w kraju) pozamykać takie osoby w domach siłą. O takiej idei poinformował on pod koniec lipca 2021 roku.

Jeśli wyjdziesz z domu niezaszczepiony, każę policji zabrać cię do niego z powrotem. (…) Jak dla mnie, możecie umierać w każdej, dowolnej chwili – przekazał prezydent Filipin rodakom wzbudzając ich ogromne oburzenie.

POLECAMY:
Antyszczepionkowcy wystraszyli rząd! Chodzi o przywileje dla zaszczepionych

Niestety w kraju nie przyjęto póki co żadnych ustaw i nowego prawa, które by umożliwiało władzom siłowe trzymanie ludzi w domach. Władze liczą się też z masowymi pozwami ze strony obywateli oraz licznymi skargami. Niezadowolenie sięga zenitu, a rząd zmaga się jednocześnie z problemem niedoboru szczepionek.

Źródło: AP

mike mitchell nie żyje atak serca 65 lat

Nie żyje znany aktor. Dostał ataku serca podczas urlopu. Miał 65 lat

spis powszechny grzywna kara więzienia uchylanie się policja gus

Polacy zaczynają mieć duże problemy. Sypią się pierwsze wnioski na policję