w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

„Albo szczepionka, albo więzienie.” Prezydent szokuje: „Jak dla mnie, możecie umierać”

Nowe pomysły prezydenta wzbudziły nie lada oburzenie. Ogłosił on, że antyszczepionkowcy będą mieli zakaz wychodzenia z domów.

filipiny więzienie niezaszczepieni covid koronawirus prezydent

Szczepienia na całym świecie idą jak po grudzie. Coraz mniej ludzi chce przyjąć swoją dawkę przeciwko COVID-19. Kolejni rządzący na świecie prześcigają się w pomysłach, jak tu zachęcić do szczepień. Niektórzy jednak chcą rozwiązań wyjątkowo kontrowersyjnych.

„Macie wybór – albo szczepionka, albo więzienie”

Trzeba przyznać, że propozycje zachęt ogłoszone w ostatnich dniach przez prezydenta Filipin wywołały spore oburzenie. Oczekuje on, że antyszczepionkowcy nie będą mogli opuszczać swoich domów, skoro nie chcą się szczepić. Jego zdaniem zagrażają zdrowiu i życiu pozostałych obywateli.

W kraju nastała fala wielkiego oburzenia po jego słowach. Ale to nie koniec, bo wcześniej wpadł na pomysł, aby osoby, które nie chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, po prostu zamykać w więzieniach. Tego jednak ostatecznie nie wcielono w życie między innymi z przyczyn logistycznych.

Agencja informacyjna Associated Press podała, że Filipiny należą do krajów, gdzie mało kto interesuje się szczepieniami. Rządzący krajem nie wiedzą już, co z tym fantem zrobić. Ze 108 milionów mieszkańców państwa, tylko 7 zostało zaszczepionych w pełni dwiema dawkami.

Środowiska antyszczepionkowe z zakazem wychodzenia z domu?

Prezydent Filipin uznał więc, że może o wiele łatwiej będzie (skoro nie ma tylu więzień w kraju) pozamykać takie osoby w domach siłą. O takiej idei poinformował on pod koniec lipca 2021 roku.

Jeśli wyjdziesz z domu niezaszczepiony, każę policji zabrać cię do niego z powrotem. (…) Jak dla mnie, możecie umierać w każdej, dowolnej chwili – przekazał prezydent Filipin rodakom wzbudzając ich ogromne oburzenie.

POLECAMY:
Antyszczepionkowcy wystraszyli rząd! Chodzi o przywileje dla zaszczepionych

Niestety w kraju nie przyjęto póki co żadnych ustaw i nowego prawa, które by umożliwiało władzom siłowe trzymanie ludzi w domach. Władze liczą się też z masowymi pozwami ze strony obywateli oraz licznymi skargami. Niezadowolenie sięga zenitu, a rząd zmaga się jednocześnie z problemem niedoboru szczepionek.

Źródło: AP

mike mitchell nie żyje atak serca 65 lat

Nie żyje znany aktor. Dostał ataku serca podczas urlopu. Miał 65 lat

irena santor jerzy połomski dom w skolimowie piosenki

Irena Santor postanowiła. Decyzja ostatecznie zapadła. To definitywny koniec!