w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Miał być dobrobyt, a skrajne ubóstwo rośnie. Ujawniono zatrważające dane

W Polsce wzrósł poziom skrajnego ubóstwa. Problem dotyczy zarówno dzieci, jak i seniorów, czyli emerytów i rencistów. Jak Polski Ład wejdzie w życie, będzie jeszcze gorzej.

głodowe emerytury stażowe andrzej duda niskie świadczenia zus

Rząd planuje wprowadzić Polski Ład mówiąc ludziom, że czeka ich dobrobyt i szczęście. Nic bardziej mylnego. Program ten zakłada drożyznę i podwyżkę podatków, o czym otwarcie się nie mówi. Z kolei GUS w odpowiedzi na interpelację posła opozycji poinformował o czymś bardziej niepokojącym.

Skrajne ubóstwo rośnie od roku, a rząd forsuje Polski Ład, czyli jeszcze większe podatki i drożyznę

Jak poinformował na Twitterze poseł opozycji Krzysztof Brejza, Polska biednieje. Jego zdaniem sytuacja jest mocno niepokojąca i nie są to tylko słowa. Dane te potwierdził właśnie Główny Urząd Statystyczny.Po wejściu w życie Polskiego Ładu sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy, bo skończy się to historyczną drożyzną i podwyżkami podatków.

Jest źle. Ogromnie wzrosła liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie. Z odpowiedzi GUS wynika, że skrajne ubóstwo ogółem wzrosło z 4,2% do 5,2% (2019-2020). Największy wzrost skrajnego ubóstwa, aż o 1,4 pp., wystąpił wśród dzieci z 4,5 na 5,4%. Seniorzy z 3,8 na 4,4% – podał Krzysztof Brejza na Twitterze. Przy okazji zamieścił na potwierdzenie pismo, które otrzymał z GUS-u.

Inflacja bije rekordy. Jest najwyższa od 20 lat. Drożyzna w sklepach dobija Polaków

Jak dalej stwierdza poseł Brejza, „koszmarne zarządzanie ekonomiczne sprawdzało się krótkoterminowo, ale długoterminowo rządy PiS owocują inflacją, drożyzną i skokiem skrajnego ubóstwa„.

Koronawirus i związany z tym kryzys gospodarczy i społeczny bez wątpienia dotknął wszystkich gospodarstw domowych. Jednak najmocniej problem biedy dotknął tych, którzy mieli najmniej, czyli rolników, osoby niepracujące i te z niskim wykształceniem.

Źródło: Twitter, GUS

kim byl rudolf weigl tyfus plamisty szczepionka

Kim był Rudolf Weigl? Google doceniło wielkiego naukowca i wynalazcę

krajowy plan odbudowy morawiecki odpowiada unii wstrzymane środki

Premier Morawiecki wściekły na UE. Napisał ostre słowa na Facebooku