w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Szczepionka tej firmy wycofana z Europy. Zapadła ostateczna decyzja

O możliwości wycofania szczepionki mówiono od dawna, ale tym razem są to informacje sprawdzone. Decyzja właśnie zapadła. Jak tłumaczy ją producent?

szczepionka johnson&johsnon wycofana z europy

To bez wątpienia jedna z bardziej zaskakujących decyzji. Jedne z popularniejszych szczepionek przeciw COVID-19 zostają oficjalnie wycofane z krajów Unii Europejskiej. Nastąpiło bowiem wstrzymanie realizacji umowy z producentem.

Johnson & Johnson. To koniec tej szczepionki w Unii Europejskiej

Realizacja umowy pomiędzy Unią Europejską a koncernem farmaceutycznym produkującym preparat została oficjalnie wstrzymana. Wszystkie dawki, które jeszcze są w magazynach, zostaną więc odesłane do producenta. O sprawie poinformował przedstawiciel Unii Afrykańskiej Strive Masiyiwa. Preparat produkowano w RPA.

Koncern Johnson&Johnson sprzedał Europie ponad 20 mln dawek swojej szczepionki. Była ona dość popularna w Polsce ze względu na to, że była preparatem jednodawkowym. Wstrzymanie realizacji umowy nastąpiło po dwóch tygodniach od momentu, gdy Komisja Europejska nazwała preparat tymczasowym.

Medyczne prestiżowe czasopismo „New England Journal of Medicine” zamieściło na swoich stronach ostatnie wyniki badań poświęconych skuteczności szczepionki Johnsona. Jak czytamy w publikacji, „neutralizująca odpowiedź przeciwciał wytworzonych przez szczepionkę była silna i stabilna przez osiem miesięcy po szczepieniu”.

POLECAMY:
Rakotwórczy składnik w żywności. Pilny apel do premiera o wycofanie go z obrotu

Skuteczność szczepionki Johnson? Są wyniki badań

To może jednak nie być ostateczny koniec tego preparatu. Koncern nadal wyraża wolę szerokiej dyskusji z rządami poszczególnych krajów oraz ministerstwami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne na temat możliwości podawania drugiej dawki przypominającej.

– Pojedyncza dawka naszej szczepionki generuje silne i trwałe odpowiedzi immunologiczne, które utrzymują się przez osiem miesięcy. Dzięki tym danym widzimy również, że dawka uzupełniająca szczepionki jeszcze bardziej zwiększa wytwarzanie przeciwciał – potwierdził dr hab. Mathai Mammen, szef pionu badawczo-rozwojowego Janssen, spółki należącej do koncernu Johnson & Johnson.

Polacy w czasie trwania Narodowego Programu Szczepień otrzymywali szczepionki przeciw COVID-19 czterech firm. Można było wybrać preparat pomiędzy: Moderna, AstraZeneca, Pfizer oraz Jannsen (Johnson & Johnson).

urszula instagram piosenki youtube retusz zdjeć

Zaskakujące wyznanie Urszuli. To cios w celebrytów. „Jakieś zafiksowanie się…”

majka jeżowska ciąża syn babcia instagram

Majka Jeżowska podzieliła się radosną nowiną! To już pewne. „Szczęściara ze mnie”