w ,

Zmarł znany dziennikarz. Przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 66 lat

Nie żyje znany dziennikarz związany z „Newsweekiem”. W sieci sypią się wyrazy współczucia. Rodzina prosi wszystkich o to, aby nie składać kondolencji.

Nie żyje znany dziennikarz i poeta piszący dla tygodnika „Newsweek”. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 66 lat. Informację o śmierci przekazała mediom rodzina. W internecie pojawiły się kondolencje kolegów z branży.

Piotr Bratkowski nie żyje. Dziennikarz miał 66 lat

Piotr Bratkowski przez ostatnie lata pisał teksty głownie dla „Newsweeka„. Pełnił w tygodniku rolę szefa działu kulturalnego i społecznego. Jego teksty można było jednak przeczytać również w „Gazecie Wyborczej” i w dzienniku „Rzeczpospolita„. W prasie debiutował w połowie lat 70. XX wieku.

Dzisiaj rano odszedł od nas ukochany mąż, tata, dziadek i teść Piotr Bratkowski. Twoja dobroć, mądrość, uczciwość oraz niemierzalna i błyskotliwość zostaną na zawsze w naszych sercach i głowach – czytamy w komunikacie rodziny. Swoje pożegnanie ze współpracownikiem opublikował również na swoim Twitterze redaktor naczelny „Newsweek PolskaTomasz Lis.

Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu – napisał redaktor.

Poeta, dziennikarz, krytyk literacki

Bratkowski był pisarzem, poetą i krytykiem literackim, ale też publicystą. W „Newsweeku” pracował od 2002 roku. Tworzył teksty przede wszystkim o książkach i popkulturze. Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990-93 pełnił rolę radnego warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Startował z ramienia Komitetu Obywatelskiego „Solidarność„. Członek Związku Literatów Polskich

Potrzebujemy czasu i spokoju, żeby poradzić sobie z tą stratą. Z góry dziękujemy za każdą ciepłą myśl i dobre słowo. Prosimy o niedzwonienie z kondolencjami. Będziemy informować o sprawach związanych z pogrzebem – napisała w oficjalnym komunikacie rodzina zmarłego.

pies scena martwy aktor ratunek turcja

Pies wbiegł na scenę i przytulił aktora, który udawał martwego. Wzruszające!

Prezydent w szpitalu. Mimo zaszczepienia dopadł do koronawirus. „Dbajcie o siebie”