w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Nie żyje polityk PO. Jego nagła śmierć wstrząsnęła kolegami z partii

„Do zobaczenia Zbyszku”. Tymi słowami żegnają zmarłego polityka Platformy Obywatelskiej jego koledzy z partii. Zmarł to również były olimpijczyk.

Polityk Platformy Obywatelskiej odszedł nagle w wieku 70 lat. To niezwykle zasłużony dla lokalnej społecznościo człowiek i poseł trzech kadencji, ale też wybitny sportowiec. O zgonie poinformowała media jego żona.

Nie żyje polityk Platformy Obywatelskiej. Miał 70 lat

Zbigniew Pacelt w przeszłości był posłem i to przez trzy kadencje. Wcześniej, bo w latach 70., robił karierę jako olimpijczyk. Osoby pracujące z nim od lat ciepło wspominają go nie tylko jako polityka, ale przede wszystkim człowieka. Był bardzo oddany spłeczności lokalnej. Kondolencje po śmierci Pacelta złożyła między innymi Marzena Okła-Drewnowicz.

Odszedł nagle Zbyszek Pacelt. Ostrowczanin, świętokrzyski poseł w latach 2005-2015. Wiceminister sportu. Olimpijczyk. Absolutnie zakochany w sporcie i w Ostrowcu. Oddany ludziom i sprawom. Uczył nas wszystkich zdrowego dystansu do polityki. Żal… Do zobaczenia Zbyszku – czytamy na Twitterze.

Z kolei Tomasz Zimoch, komentator sportowy i działacz polityczny PO, wspomina go głównie jako sportowca.

Był Niezwykłą Postacią. Był świetnym pływakiem, pięcioboistą, olimpijczykiem, trenerem, działaczem, wiceministrem, posłem. Na świat potrafił patrzeć z dystansem, poczuciem humoru – czytamy na profilu byłego komentatora.

Zasłużony polityk z sukcesami sportowymi

Zbigniew Pacelt urodzony w 1951 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczynał od kariery sportowca. Sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski w stylu zmiennym (pływanie), był też rekordzistą kraju. Interesował się również pięciobojem nowoczesnym mając w tej dziedzinie sporo sukcesów nie tylko w Polsce.

Trzy razy brał udział w igrzyskach olimpijskich: w Meksyku (1968) i Monachium (1972) w pływaniu, a w Montrealu (1976) w pięcioboju nowoczesnym. Trentował sportowców, którzy zdobywyli dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992).

Jako polityk Zbigniew Pacelt był posłem na Sejm RP V, VI i VII kadencji. Kierował też Departamentem Sportu Wyczynowego w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu.

Źródło: RMF24, Twitter

polski ład gowin ryczałt składka zdrowotna ile zyskasz tabela wynagrodzeń

Jarosław Gowin pokazał ustawę Polski Ład. „Skutkiem będą chaos i drożyzna”

hymn polski tekst zmiana kolejności zwrotek

Hymn Polski. Rząd zmienia tekst. Ujawniono nową treść. Co na to obywatele?