w

HAHAHA!HAHAHA!

Potężne tąpnięcie PiS w sondażu Kantar. Najgorszy wynik od 2014 r.

Dramatyczny spadek PiS pokazał sondaż Kantar dla Gazety Wyborczej. Czy to przez obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, czy strajki?

strajk kobiet pis sondaż kantar spadek pis
Fot. YouTube (screenshot)

Dramatyczny spadek PiS w sondażu Kantar dla „Gazety Wyborczej”. Czy tej sytuacji winne są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa? A może trwające od kilku dni protesty w całym kraju?

Spektakularny spadek PiS w sondażach. Tak źle dawno nie było

Wyniki sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie „Gazety Wyborczej” są dla partii Jarosława Kaczyńskiego dramatyczne. Zjednoczona Prawica spadła w nim do zaledwie 26% poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyła niewiele mniej – 24%. Polska 2050 Szymona Hołowni skoczyła do poziomu 18%, Konfederacja 8%, Lewica – 8% a PSL-Kukiz’15 – 3%

13% badanych osób nie wie, na kogo odda głos w tej chwili. Telefoniczny sondaż Katar z 26-27 października przeprowadzono na próbie ogólnopolskiej 1000 badanych. Nieco inaczej kształtują się poziomy poparcia, gdy przyjrzymy się wynikom tylko zdecydowanych wyborców. PiS ma wtedy 30 proc. poparcia i czuje oddech KO na karku…

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał kontrowersyjny wyrok w sprawie aborcji i naruszył tym samym tzw. Kompromis Aborcyjny sprzed 27 lat. Doprowadziło to do nagłego wybuchu protestów w całym kraju, które trwają od kilku dni.

Trwają protesty w całym kraju. Kaczyński: „Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi. Jesteście przestępcami”. Strajk Kobiet postulaty

Polska polityka dawno nie była tak rozgrzana, jak teraz. Dziś w Sejmie na mównicę wyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Oskarżył w mocnych słowach całą opozycje o podsycanie antyrządowych nastrojów.

W imię własnych interesów, małych, brudnych interesów, interesów Nowaka, wy w imię tych interesów rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi. Jesteście przestępcami – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Ani mru mru. Agata i Kinga Duda o aborcji. Córka prezydenta zabrała głos

Do obecnej sytuacji w kraju odniosła się też niespodziewanie córka prezydenta Andrzeja Dudy. Jej słowa na pewno wielu zaskoczyły.

Zawsze uważałam istniejący dotychczas swoisty kompromis aborcyjny za rozsądne rozwiązanie – pisze Kinga Duda na swoim profilu na Twitterze. Początkowo pojawił się wątpliwości, czy konto rzeczywiście należy do córki prezydenta. Dlatego też jego autentyczność potwierdził specjalnie mediom rzecznik prezydenta Błażej Spychalski

Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę – skomentowała sprawę Kinga Duda.

Źródło: Wprost, Onet, Twitter

tarcza branżowa jakie pkd tarcza antykryzysowa tarcza 6.0

Tarcza branżowa. Nowa pomoc dla gastronomii. Dla kogo i jaki wniosek?

Andrzej Duda rymanowski Gość Wydarzeń polsat news wywiad strajk kobiet aborcja duda w polsacie duda polsat news

Andrzej Duda i pierwsza dama przerwali milczenie. „Mamy trudną sytuację, ludzie się boją”