w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Nie żyje kolejny aktor znany ze „Świata według Kiepskich”. „Moje serce krwawi”

W wieku 64 lat zmarł charakterystyczny aktor teatralny oraz serialowy. Jego znakiem rozpoznawczym był fakt, że był osobą niskorosłą.

W wieku 64 lat zmarł aktor teatralny, którego niektórzy mogą kojarzyć z serialu „Świat według Kiepskich”. Był zwiazany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Koledzy z branży pożegnali go we wzruszającym wpisie na Facebooku.

Nie żyje Maciej Zabielski. Znamy go m.in. ze „Świata według Kiepskich”

Zmarły aktor był postacią bardzo charakterystyczną ze względu na swoją niskorosłość. Maciej Zabielski pojawiał się nie tylko na deskach teatrów, ale również w lubianych przez wszystkich Polaków serialach telewizyjnych.

Niektórzy mogą go kojarzyć z okazjonalnych występów na planie „Świata według Kiepskich„. Był bardzo dobry w swoim fachu, dlatego koledzy z branży nazywali go „niskorosłym gigantem„.

Urodził się pod koniec1957 roku w Poznaniu. Grał na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu, pojawiał się też w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Nie zamykał się jednak tylko i wyłącznie w rolach teatralnych, mogliśby bowiem oglądać go w wielu filmach i serialach tj. „Złoto dezerterów”, „Chaos”, „Hiszpanka” oraz w popularnych serialach, np. „Świat według Kiepskich” i „Kryminalni”.

„Pracować z Tobą, Macieju, to była niezapomniana przygoda! Moje serce krwawi”

We wspomnianym sitcomie pierwszy raz pojawił się w 1999 roku. Grał wówczas krasnala Chlorka (odcinek pt. „Śnięta Królewna„). Później pojawiał się w „Świecie według Kiepskich” jeszcze trzykrotnie – w 2000, 2001 i 2002 roku. Kierownictwo oraz pracownicy Teatru Nowego w Poznaniu napisali kondolencje na profilu na Facebooku.

 

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. (…) W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w DZIADACH w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

Pożegnał go również sam dyrektor placówki Jacek Labijak

Żegnaj Helmuciku! Pracować z Tobą Macieju, to była niezapomniana przygoda! Moje serce krwawi – czytamy w mediach.

Źródło: Facebook

wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski spadek sodaż pollster

Duda i Trzaskowski są dogadani? Znany polityk ujawnia tajemnicę. „Ustawka”

nowe obostrzenia od 24 lutego konferencja ministrza zdrowia lockdown wjazd do polski z niemiec konferencja premiera 24.02

Rząd idzie na ostro! Nowe obostrzenia budzą grozę. „Musimy podjąć radykalne decyzje”