w

Trzaskowski coraz bliżej Dudy. Nowy sondaż rozwiewa wątpliwości

Rafał Trzaskowski dogania Andrzeja Dudę, a ten czuje już oddech konkurenta na swoim karku. Prezydent może liczyć już tylko na 40 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

trzaskowski duda nowy sondaż ibris estymator kantar
Fot. Facebook kandydatów

Rafał Trzaskowski dogania Andrzeja Dudę, a ten czuje już oddech konkurenta na swoim karku. Prezydent może liczyć już tylko na 40 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Co jeszcze ciekawego mówi nam najnowszy sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski?

Trzaskowski goni Dudę

Najnowszy sondaż IBRiS wykonany na zlecenie Wirtualnej Polski rozwiewa wątpliwości co do aktualnej sytuacji na 2 tygodnie przed wyborami prezydenckimi. Poparcie dla urzędującego prezydenta cały czas spada, a zyskuje kandydat Koalicji Obywatelskiej i aktualny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

POLECAMY:
Andrzej Duda się umacnia. Nowy ranking zaufania IBRiS dla Onetu [WYNIKI]

Gdyby wybory odbyły się dziś, czyli 14 czerwca, oczywiście zwycięzcą byłby obecny prezydent Andrzej Duda. Druga tura niestety stoi pod znakiem zapytania. W porównaniu do sondażu sprzed tygodnia głowa państwa straciła kolejne 2 punkty procentowe, dlatego reelekcja stoi pod znakiem zapytania. Wszyscy zastanawiają się, czy Andrzej Duda ma jeszcze szanse?

Opozycja daleko w tyle za głównymi kandydatami

Na drugim miejscu uplasował się oczywiście Rafał Trzaskowski. Głos na tego kandydata chce oddać chce 28 proc. ankietowanych dorosłych osób. Na lidera PSL zagłosować zamierza 9,7 proc. badanych przez IBRiS. Czwarte miejsce to Szymon Hołownia, który zasila grono osób nie mających żadnych szans w wyborczym starciu.

POLECAMY:
Julia Pitera zawiodła kolegów z partii? Zaskakujące słowa o Trzaskowskim

Złą informacją dla Andrzeja Dudy jest to, że tylko 3,6 proc. wyborców pytanych przez IBRiS nie wybrało jeszcze swojego kandydata. W innym badaniu – tym razem firmy Estymator – również zestawiono Andrzeja Dudę z Rafałem Trzaskowskim, ale w drugiej turze.

Kandydat PiS uzyskuje w drugiej turze 50,7, proc., a kandydat KO 49,3 proc. Jak widać liczyć się będzie każdy głos. Z obu wspomnianych analiz poparcia wynika, że dwie tury wyborów są niemal pewne.

Sondaż już po Karcie Rodziny i aferze o LGBT

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca (po podpisaniu Karty Rodziny i kontrowersji wokół tematu osób LGBT).

POLECAMY:
Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Zaskakujące słowa w kierunku dziennikarzy

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95.

Źródło: Do Rzeczy, Wirtualna Polska

groszowe emerytury zus niskie świadczenia waloryzacja

Groszowe emerytury pobiera 330 tys. seniorów. Liczba ta wciąż rośnie

tvn tvp tvn24

TVP Info liderem oglądalności w maju. Chętniej oglądamy kanały informacyjne