w ,

WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Rząd idzie na ostro! Nowe obostrzenia budzą grozę. „Musimy podjąć radykalne decyzje”

Szkoły znów będą pracować zdalnie. Obowiązkowe testy dla współdomowników, liczba miejsc w barach i restauracjach zredukowana do 30 proc. Co jeszcze się zmieni?

nowe obostrzenia od 24 lutego konferencja ministrza zdrowia lockdown wjazd do polski z niemiec konferencja premiera 24.02
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Rząd reaguje na wciąż bardzo wysoki wskaźnik śmiertelności spowodowany COVID-19. Postanowił mocno zaostrzyć reguly i wprowadzić nowe obowiązki. Niektórzy nie unikną testów, a inni będą zmuszeni się zaszczepić.

Nowe obostrzenia. Grudzień 2021 po nowemu. Rząd idzie na ostro

Podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ujawnił, jakie zmiany wejdą w życie od 15 grudnia. Pierwszą ważną zmianą będzie wprowadzenie obowiązkowych testów dla wszystkich domowników, którzy mieszkają z chorymi na COVID-19. Ma to być weryfikacja tego, czy inni członkowie rodziny są zakażeni. Z testu nie będzie zwalniał certyfikat uzyskany po pełnym szczepieniu.

Od 15 grudnia wszyscy, którzy wracają do nas spoza strefy Schengen, będą musieli wykonać test na COVID-19 – PCR albo antygenowy – powiedział Waldemar Kraska. To kolejna zmiana dotycząca przyjezdnych. Dodatkowo po powrocie do kraju każdy będzie musiał udać się na kwarantannę, a po kolejnych ośmiu dniach wykonać kolejny test.

Zmiany w obostrzeniach. Trzy główne obszary. Nauka zdalna od 20 grudnia

Minister zdrowia ujawnił podczas konferencji podstawowe trzy obszary, w których zajdą największe zmiany w obowiązujących obostrzeniach.

– pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika okazania bez wezwania paszportu covidowego w obawie o zdrowie całej załogi w zakładzie pracy;

– rząd wprowadi obowiązkowe szczepienia dla ustalonych w rozporządzeniu grup zawodowych. Obowiązek zostanie wprowadzony od 1 marca 2022 roku i będzie dotyczył medyków, nauczycieli oraz wszystkich służb mundurowych;

– zmienione zostaną obowiązujące restrykcje odnośnie limitów osób przypadających na metr kwadratowy między innymi w kinach oraz teatrach. Od 15 grudnia limit ten zostanie zmniejszony do 30 proc. z obecnych 50 proc.

Największą zmianą będzie jednak powrót nauki zdalnej. – Wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – powiedział wiceminister Kraska.

Minister zdrowia boi się wariantu omicron. Zagrożenie piątą falą

Mutacja Omikron została oceniona na forum ministrów zdrowia Unii Europejskiej jako bardzo ryzykowny element pojawiający się w naszym otoczeniu, który prawdopodobnie przesądzi o piątej fali koronawirusa – przyznał Adam Niedzielski. Jego zdaniem epidemia nie jest u schyłku i nadal należy się obawiać o jej rozwój.

Scenariusz rozwoju epidemii i czwartej fali nieco się pogorszył. Jeszcze kilka dni temu minister myślał, że przed świetami będzie kulminacja. Obecnie mamy też poważne zagrożenie jeśli chodzi o wydolność służby zdrowia.

Obecnie zauważalny jest już spadek tempa zakażeń w czterech województwach, co może wskazywać na hamowanie czwartej fali.

Nie żyje kolejny aktor znany ze „Świata według Kiepskich”. „Moje serce krwawi”

banknot lech kaczyński 20 zł

Polacy stoją w ogromnych kolejkach od 3 w nocy. Pokazano zdjęcie. Jaki jest powód?