w , ,

„Czy wyście tam powariowali?” Donald Tusk wbija szpilkę premierowi Morawieckiemu

W tak ostrych słowach lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk dawno się nie wypowiedział. Słowa te skierował do urzędującego premiera.

Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, zamieścił krótkie nagranie z życzeniami noworocznymi. Przy okazji wbił szpilę urzędującemu premierowi Mateuszowi Morawieckiego. Poszło oczywiście o drożyznę. Nie brakowało ostrych słów i stwierdzeń.

Donald Tusk życzy Polakom ciepłej wody w kranie. „Takie mamy czasy”

W trwającym prawie 3 minuty nagraniu wrzuconym na media społecznościowe, Donald Tusk zdążył zarówno złożyc Polakom życzenia na nowy rok, jak i uderzyć w premiera Mateusza Morawieckiego. Z jego ust padło wiele gorzkich słów.

Szef Platformy Obywatelskiej dawno w tak ostrych słowach nie skrytyował obecnego rządu. Poszło oczywiście o drożyznę, a konkretnie ceny gazu i prądu. Te uderzą we wszystkich Polaków wraz z nadchodzącym rokiem.

Niektóre osoby w Warszawie dostały informację nawet o dziesięciokrotnych wzrostach rachunków. Nie będą zapewne w stanie tego zapłacić. – Nigdy nie sądziłem, że na Nowy Rok będę wam życzył ciepłej wody w kranie i ciepłego kaloryfera, ale takie mamy czasy – usłyszeliśmy z ust przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

Były szef rządu obwinił rząd za to, co za chwilę wydarzy się w polskich domach. Jego zdaniem podwyżki są tak wysokie, że wielu rodzinom będzie groziła eksmisja na bruk.

W tysiącach polskich domów te podwyżki będą wynosić kilkaset procent. Mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te idiotyzmy, tak niebezpieczne dla ludzi, zmienić, ale już dzisiaj musi pan zapewnić polskie rodziny, że te podwyżki nie wejdą w życie. (twitter.com/donaldtusk)

Ceny gazu i prądu drastycznie w górę od stycznia. „Czy wyście tam powariowali?”

Choć Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podwyżki cen energii i zatwierdził nowe taryfy, była mowa o maksymalnie 54 proc. wzrostach. Niestety ze stolicy płyną niepokojące informacje, że niektórzy lokatorzy zamieszkujący warszawską dzielnicę Włochy otrzymali zawiadomienia o dziesięciokrotnych podwyżkach cen.

Samotna pani emerytka (…) płaciła w grudniu i tak dużo, 195 zł. Wiecie, ile w styczniu ma zapłacić? 1609 zł. To jest podwyżka o 825 proc. Para emerytów płaciła 231 zł. za gaz. Od stycznia zapłacą 1500 zł. Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek – słyszymy na nagraniu.

Nowe taryfy na sprzedaż gazu oraz na dystrybucję tego paliwa zatwierdzono w połowie grudnia. Rachunki dla gospodarstw domowych mają pójść w górę średnio o ok. 54 proc., co przełoży się na wzrost faktur o ok. 10 zł. Podrożeje drastycznie również energia elektryczna. To tylko niektóre z opłat i danin, które wzrosną od nowego roku.

Źródło: Twitter

polski ład kalkulator kwota wolna przed po

Polski Ład. O tym premier Morawiecki rodakom nie powiedział. Teraz jest już za późno

500 plus dla seniora wniosek zus

500 plus dla seniora. Ujawniono, kto dostanie i jakie warunki trzeba spełnić