w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

500 plus dla seniora. Ujawniono, kto dostanie i jakie warunki trzeba spełnić

500 plus to świadczenie nie tylko dla rodzin z dziećmi. W tym roku wniosek o świadczenie może złożyć również emeryt lub rencista. Ale nie każdy otrzyma pieniądze.

500 plus dla seniora wniosek zus

500 plus to stwierdzenie, które mocno zakorzeniło się w umysłach obywateli. Do tej pory dotyczyło ono głównie rodziny wielodzietne, ale okazuje się, że również osoby starsze mogą z niego skorzystać. 500 plus dla seniora to nowa forma wsparcia. Kogo dotyczy?

500 plus dla seniora. Który emeryt otrzyma dodatek?

W 2021 roku seniorzy mogą złożyć wniosek o specjalne wsparcie finansowe. To dodatek do emerytury wynoszący 500 zł. Aby jednak dostać te pieniądze, trzeba spełnić kilka warunków. Głównym kryterium jest wysokość dochodu. Kto zatem może liczyć na 500 plus dla seniora?

We wszystkim, jak zwykle, jest jakiś haczyk. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, trzeba spełnić kilka warunków. Świadczenie to jest ściśle bowiem uzależnione od stanu zdrowia emeryta oraz od tego, ile dostanie pieniędzy, czyli – mówiąc krótko – czy jego dochód mieści się w wyznaczonych przez ustawodawcę przedziałach.

O świadczenie mogą się zatem ubiegać zarówno emeryci, jak i renciści, pobierający zasiłek pielęgnacyjny. Dotyczy to też tych osób, które skończyły 75 lat oraz nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania. To warunek konieczny. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło, że na nowy dodatek dla seniora przeznaczone zostanie 4,5 mld rocznie. Skorzystać ma nawet 800 tys. osób.

500 plus dla emeryta i rencisty. Warunki i wniosek

500 plus dla emerytów dotyczy tych seniorów, których dochody nie przekraczają miesięcznie 1727,08 zł i to przed odciągnięciem podatku. Jeśli wiec dostają więcej brutto, to nie dostaną swoich 500 zł. Występuje tu, podobnie jak w przypadku tzw. „czternastki„, zasada złotówka za złotówkę. Jeśli więc dochód jest przekroczony, to o każdą złotówkę przekroczenia przysługiwać będzie złotówka mniej z dodatkowego świadczenia.

Czy trzeba składać jakiekolwiek dokumenty, aby otrzymać 500 plus dla seniora? Owszem. Należy przygotować orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, pełną dokumentację medyczną oraz wszelkie inne dokumenty, które mogą wpłynąć pozytywnie na rozpatrzenie wniosku (np. dotyczące rehabilitacji).

Nie wolno oczywiście zapomnieć, że senior przy sobie musi mieć również dowód osobisty, który potwierdzi ukończenie 75 roku życia. Na koniec jeszcze ciekawostka, ponieważ życie pisze różne scenariusze. Świadczenie, o którym mowa, nie przysługuje seniorowi tymczasowo aresztowanemu lub takiemu, który odbywa karę pozbawienia wolności. Wyjątkiem będzie osoba, której dotyczy system dozoru elektronicznego.

Źródło: next.gazeta.pl

„Czy wyście tam powariowali?” Donald Tusk wbija szpilkę premierowi Morawieckiemu

nowe 500 plus na zdrowie ministerstwo zdrowia nowy program koronawirus

Ile dziś warte jest 500 plus? Eksperci biją na alarm, rodziny będą w szoku