w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Ziobro zabrał głos w sprawie drożyzny. „Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”

Politycy PiS nieustannie oskarżają opozycję, że to z ich winy Polacy muszą teraz płacić kosmiczne rachunki za prąd i gaz. Opozycja oskarża z kolei rząd za nieudolność i brak realnych działań.

ziobro tusk inflacja drożyzna ceny gazu twitter
Minister Sprawiedliwości nie ma złudzeń co do tego, kto odpowiada za wysokie ceny prądu i gazu. Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości / CC BY 3.0 PL

Kosmiczne podwyżki cen gazu i prądu, z którymi zmierzą się Polacy od nowego roku, sa szeroko komentowane przez polityków. Zarówno rząd, jak i opozycja, oskarżają się wzajemnie o to, kto jest bardziej winny tej sytuacji. Głos w tej sprawie zabrał równiez minister Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro o drożyźnie. Wskazał winnego podwyżek cen energii

Od 1 stycznia rachunki za gaz i prąd spowodują, ze wielu Polakom z przerażenia wyjdą oczy z głowy. Większość już dostała informacje od sprzedawców energii o podwyżkach. Rodacy nie mogą wyjść ze zdumienia. Szykuje się wiec wielkie zaciskanie pasa.

Politycy PiS nieustannie oskarżają opozycję, że to z ich winy Polacy muszą teraz płacić kosmiczne rachunki za prąd i gaz. Opozycja oskarża z kolei rząd za nieudolność i brak realnych działań, które by uchroniły najmniej zarabiających przed drakońskimi podwyżkami cen.

Zdaniem rządu za wysokie ceny wszystkiego w kraju odpowiada… Rosja i Unia Europejska. Podobnego zdania jest też inister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wskazał też, kto jest w tej kwestii największym winowajcą. To oczywiście Donald Tusk.

Tusk jeszcze przed nowym rokiem zamieścił w sieci nagranie oskarżając Mateusza Morawieckiego o to, że zwariował. Morawiecki kilka dni później zamieścił swoje nagranie jako odpowiedź i nazwał Tuska „premierem polskiej biedy„. Trwa medialna burza i przerzucanie się winą.

„Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić…” Trwa festiwal oskarżeń

To Donald Tusk mógł zatrzymać rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2 i powstrzymać Putina przed windowaniem cen gazu. 5 lat szefował Radzie Europejskiej, ale za sutą pensję wybrał wierność interesom Berlina i Moskwy. Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki – czytamy na Twitterze Zbigniewa Ziobry.

Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pana ostatnie słowa, a jeszcze bardziej zaskoczyła mnie Pana nagła troska o losy zwykłych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość i mój rząd pomagają polskim rodzinom od wielu lat. Robimy naprawdę wiele, by żyło im się coraz lepiej i chronimy je przed zagrożeniami płynącymi z całego świata – powiedział z kolei premier Morawiecki na filmie będącym odpowiedzią na zarzuty Tuska.

Tezę tę powtórzył w mediach także rzecznik rządu Piotr Mueller, który uważa, że ceny „bardzo wyraźnie poszły w górę ze względu na szantaż gazowy, który realizuje Rosja„. Politycy obozu władzy w ogóle nie zauważają, że rządzą od 2015 r. i mają wpływ na wszystko, co się dzieje w kraju.

Źródło: Twitter, Facebook

morawiecki postanowienie noworoczne nie patrz w górę

Premier Mateusz Morawiecki ujawnia. „Z takim postanowieniem zacznę nowy rok…”

obostrzenia konferencja ministra zdrowia wesela 2021 otwarcie przedszkoli i żłobków nowe obostrzenia od 19 kwietnia

Adam Niedzielski przerażony sytuacją w szpitalach. „To jest scenariusz katastroficzny”