w , ,

To ostatni moment, by uratować ulgę w składce zdrowotnej. Termin mija 31 grudnia

To już ostatni moment, aby uratować ostatnie odliczenie składki zdrowotnej za grudzień od podatku PIT. Po nowym roku nie będzie to już możliwe.

Najbliższy rok zapowiada się dla przedsiebiorców niezbyt korzystnie. Polski Ład likwiduje bowiem możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku, a na dodatek drastycznie podnosi jej wysokość. Już teraz firmy zapowiadają, że przerzucą ten koszt na klientów.

Składka zdrowotna za grudzień 2021. Ostatni moment na zgarnięcie ulgi

Polski Ład zakłada brak odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Większość osób myśli, że płacąc składkę za grudzień w styczniu, będzie można skorzystać z ulgi. Nic bardziej mylnego.

W tej chwili dotyczy to głównie przedsiębiorców. Należy za grudzień zapłacić składkę ZUS jeszcze w grudniu. Inaczej ulga przepadnie. Jak czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita„, to ostatni dzwonek, aby uratować nawet 300 zł. W tych czasach każda złotówka jest ważna.

Właściciele jednoosobowych działalności również nie powinni zwlekać. Jeśli zdążą opłącić składkę zdrowotną za grudzień jeszcze w tym roku, bez problemu odliczą ją od podatku PIT. Chodzi o spore pieniądze, bo z 381 zł składki odliczyć można niemal 329 zł.

Polski Ład to brak odliczenia składki na NFZ

Jedno jest jeszcze istotne. Aby zapłacić składkę w grudniu, trzeba oczywiście zapłacić całość składek na ZUS. To na pewno nie jest mała kwota, ale to tez jedyna metoda, by po raz ostatni skorzystać z ulgi.

Wszystkie składki, także na ubezpieczenia społeczne, trzeba płacić razem, na jedno konto. Tak też należy zrobić w grudniu – czytamy w dzienniku. Kiedy przedsiębiorca nie skorzysta z ulgi? Między innymi wtedy, gdy ma wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaległości z tytułu opłacania składek. Wpłatę ZUS uzna jako spłatę poprzedniego zobowiązania.

Polski Ład to program, który zakładał zatrzymanie w portfelach Polaków do 17 mld zł. Jak jednak donosi serwis Money.pl, po zyskach z programu nie ma już śladu. Jedyne, co pozostanie, to podwyżki podatków i wysoka inflacja.

Andrzej Duda opowiedział żart. Nikt się nie zaśmiał! Strasburger ma konkurencję

polski ład kalkulator kwota wolna przed po

Polski Ład. O tym premier Morawiecki rodakom nie powiedział. Teraz jest już za późno