w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Prezes PiS zabrał głos i przeprosił Polaków. „Popełniamy błędy jak każdy człowiek”

Polski Ład to genialny program, ale nie wypalił. Wszystkiemu winni są nienawidzący partii rządzącej ludzie, Donald Tusk i bliżej nieokreślone środowiska zewnętrzne.

kaczyński pis drozyzna inflacja
Prezes Jarosław Kaczyński zauważył zagrożenie. Jego zdaniem rząd musi się bardziej przyłożyć. Fot. YouTube / Polskie Radio 24 (screen)

Jarosław Kaczyński, który sam traci na Polskim Ładzie spore pieniądze, postanowił wyjść przed szereg i przeprosić Polaków za reformę. Jego zdaniem nie miała ona szczęścia, bo była krytykowana ze wszystkich stron.

Polski Ład to nie wypał? Kaczyński przeprasza Polaków

Trzeba przyznać, że w takiej defensywie Zjednoczona Prawica dawno nie była. W sklepach szaleje drożyzna, podwyżki cen gazu i prądu są kosmiczne, a sztandarowa reforma o nazwie Polski Ład od początku stała się synonimem – delikatnie mówiąc – wpadki.

Mimo wszystko prezes Prawa i Sprawiedliwości jest przekonany, że długofalowo reforma się uda i spowoduje, że wszyscy będziemy jedli krewetki, a z naszych kranów popłynie Prosseco. Niestety od nowego roku Polacy zamiast poczuć luksusy i poprawę jakości życia, dostali po głowie.

Ludzie są obecnie rozwścieczeni, a politycy partii rządzącej chodzą po mediach i się tłumaczą z niższych wynagrodzeń, które wpłynęły na konta nauczycieli i mundurowych. Ale to nie wszystko złe, co nas czeka. Przez Polskę przetacza się właśnie inflacyjne tsunami, które spowoduje, że z zysków z Polskiego Ładu nie zostanie nam nic.

„To był bardzo dobry i prorozwojowy plan”

Jarosław Kaczyński od zawsze twierdził, że PiS tym się różni od Platformy Obywatelskiej, że po popełnieniu błędu chociaż potrafią powiedzieć „przepraszam„. Tak się też stało i teraz. Szef partii rządzącej postanowił udzielić wywiadu zaprzyjaźnionego tygodnikowi, w którym stwierdził, że nic złego się nie dzieje, a wszystko to, co jest robione, to dla naszego wspólnego dobra.

Można powiedzieć, że Polski Ład nie miał szczęścia. Został natychmiast zaatakowany przez opozycję, czego się można było spodziewać. (…) To był bardzo dobry i prorozwojowy plan, nie idealny, bo po drodze były potrzebne korekty i zmiany, ale w sumie bardzo potrzebny – skomentował problemy z Polskim Ładem Jarosław Kaczyński.

My błędy popełniamy, jak każdy człowiek, ale umiemy je skorygować, wycofać się z błędnych poczynań, przeprosić – dodał na koniec. Nie powiedział jednak, czy ma zamiar wycofać się z Polskiego Ładu, którego efekty będą dla kieszeni Polaków dramatyczne.

horban lekarz zabraknie stadionów omikron piąta fala

Prof. Horban o wirusowym tsunami i twardym lockdownie. „Zabraknie nawet stadionów”

żora korolyow zaszczepiony przyczyny śmierci

Dlaczego Żora Korolyow umarł? Znany artysta ujawnia: „Winowajcy odpowiedzą”