w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Prof. Horban o wirusowym tsunami i twardym lockdownie. „Zabraknie nawet stadionów”

Prof. Horban dawno nie był tak zdenerwowany. Jego zdaniem piąta fala koronawirusa zbliża się wielkimi krokami. W Polsce ok. 40 proc. ludzi nadal się nie zaszczepiło.

horban lekarz zabraknie stadionów omikron piąta fala
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Profesor Andrzej Horban dotarł do aktualnych statystyk i prognoz wirusologów na temat kolejnej, piątek fali koronawirusa w Polsce. Ta oczekiwana jest już wiosną z powodu nowego wariantu wirusa. Przewodniczacy Rady Medycznej przy premierze ostrzega, że to będzie wirusowe tsunami.

Prof. Horban. Dla ludzi z COVID-19 zabraknie nie tylko szpitali, ale i stadionów

W ciągu kilku tygodni do szpitali może trafić nawet milion osób zakażonych covidem – powiedział dziennikarzom „Rzeczpospolitej” prof. Andrzej Horban. Wirusolog pełni rolę głównego doradcy premiera do spraw COVID-19. Jest też przewodniczącym Rady Medycznej przy premierze.

Obecnie w naszych szpitalach leży z tą chorobą około 20 tys. ludzi. Za moment, z powodu nowego wariantu wirusa o nazwie Omikron, dojdą kolejne tysiące. Zdaniem profesora nie będzie nawet miejsca na stadionach, by ich tam trzymać i leczyć.

Zdaniem Horbana nie ma już czasu na żartowanie, bo żarty się skończyły. Omikron skutecznie omija przeciwciała wytworzone przez popularne szczepionki i jest o wiele bardziej zaraźliwy. – Nie ma wątpliwości, że każdy powinien się zaszczepić, jeśli tego jeszcze nie zrobił. Jeszcze zdąży przed tsunami, może zwiększyć szanse przeżycia – swoją lub innych – twierdzi medyk.

Omikron. Liczba chorych podwaja się co dwa dni. „Musimy pójść po rozum do głowy”

Jeszcze nie skończyła się jedna fala pandemii, a już nakłada się na nią kolejna – dodał szef Rady Medycznej. To samo potwierdził wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem tuż po czwartej fali koronawirusa nastąpi kolejna, piąta, wywołana nowym wariantem.

Umiera mnóstwo osób. Szpital, w którym pracuję, musi wynajmować miejsca w kostnicach na zewnątrz. Jeśli ludzie się nie zaszczepią, a liczba zakażonych będzie rosnąć tak, jak w innych krajach – a wszystko na to wskazuje, że tak się stanie – nie pozostanie nic innego, jak wprowadzenie twardego lockdownu – przyznał z przykrością wirusolog.

Musimy pójść po rozum do głowy. Czasami chce się nam krzyczeć, ale nikt nie słyszy. Szczepienie naprawdę chroni przed śmiercią – stwierdził. Zdaniem ekspertów w okresie maksymalnie 6 tygodni od teraz nowy wariant wirusa może stać się w Polsce tym, który zakaża najczęściej. Z kolei naukowcy zagraniczni twierdzą, że do końca wiosny na całym świecie Omikron dotknie nawet 3 mld ludzi.

Koronawirus 23 grudnia. Kolejne 616 osób zmarło

Z powodu COVID-19 między 22 a 23 grudnia zmarły 134 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 482 osoby. To w sumie 616 kolejnych ofiar epidemii.

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris

Ile Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie? Ujawniono kwotę. Jest ogromna!

kaczyński pis drozyzna inflacja

Prezes PiS zabrał głos i przeprosił Polaków. „Popełniamy błędy jak każdy człowiek”